ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע היום (רביעי) על מותו של אחמד אבו חסין, צלם עיתונות שנפגע מאש צה"ל ליד גדר הרצועה לפני כשבועיים. אבו חסין הוא ההרוג ה-40 ברצועה מאז תחילת העימותים, בחודש שעבר.

אבו חסין, בן 25, נפגע ממזרח לג'באליה, וסבל מפגיעה רב מערכתית. הוא נורה במותנו, ובשל חומרת פציעתו הועבר לבית החולים ברמאללה, יומיים לאחר שנורה. לבקשת עמותת רופאים לזכויות אדם ובתיאום עם יחידת מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אישרה ישראל את העברתו לבית החולים שיבא בתל השומר, שם נקבע מותו היום.

חיילים בגבול עזה, לפני כשבועייםצילום: אליהו הרשקוביץ

בעת שנפגע לבש אבו חסין אפוד עם הכיתוב PRESS ונשא מצלמה רגילה. הוא העיתונאי השני שנהרג בעימותים, לאחר הצלם יאסר מורת'גא. לאחר מותו של מורת'גא והביקורת שנמתחה על ישראל, נמסר מצה"ל: "צה"ל לא מכוון ירי לעבר עיתונאים".

מרופאים לזכויות אדם נמסר: "מותו של אחמד אבו חסין מגלם בתוכו את הטרגדיה של תושבי רצועת עזה המשמשים בני ערובה למאבקים בין חמאס, הרשות הפלסטינית וישראל. הרשות הפלסטינית הפנתה אותו לרמאללה המרוחקת במקום לבית חולים קרוב ומתקדם שיכול להתמודד עם פציעה כה מורכבת, גם אז, ישראל עיכבה את יציאתו לטיפול ורק לאחר התערבותנו הגיע לבסוף לרמאללה. לאחר שלא הצליחו לאוששו שם הופנה לתל השומר - מעט מדי, ומאוחר מדי".

אתמול פרסם האו"ם נתונים על הנפגעים הפלסטינים בהפגנות ליד גבול רצועת עזה, מאז ה-30 במארס, המסתמכים על משרד הבריאות הפלסטיני. מהנתונים עולה כי לצד 40 ההרוגים, נפצעו 5,510 בני אדם. 2,596 אושפזו בבתי חולים ממשלתיים, 773 בני אדם אושפזו בבתי חולים לא ממשלתיים והיתר טופלו בשטח.

בקרב הנפגעים שאושפזו בבתי חולים ממשלתיים 1,499 נפגעו מאש חיה, 107 מכדורי גומי, 408 משאיפת גז ו-582 מגורמים אחרים. בחלוקה לפי גיל, ישנם 2,142 מבוגרים שאושפזו ו-454 קטינים. 2,466 גברים ו-130 נשים. ארגון הבריאות העולמי מסר השבוע כי מחסור בתרופות ובציוד רפואי מתכלה פוגם ביכולתם של המוסדות הרפואיים לענות ביעילות על הצרכים המיידיים של הנפגעים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ