הסלמה בצפון |

התקיפה האיראנית כשלה: 20 רקטות נורו, 4 יורטו וכל השאר נפלו בשטח סוריה

מהירי האיראני לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בחודש האחרון איימה איראן כמה פעמים לפגוע בישראל בתגובה לשורת תקיפות שיוחסו לחיל האוויר בסוריה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר שבועות של מתיחות גוברת, איראן תקפה הלילה (חמישי) את ישראל במטח רקטות. עם זאת, התקיפה האיראנית כשלה: מתוך כ-20 רקטות שנורו, ארבע יורטו על ידי מערך ההגנה האווירית של ישראל, והיתר נפלו בשטח סוריה. מהירי האיראני לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

בצה"ל הטילו את האחריות לירי על אנשי גיס קודס של משמרות המהפכה האיראניים. לאחר שיגור הרקטות, מטוסי חיל האוויר תקפו עשרות מטרות איראניות בסוריה. מצה"ל נמסר כי מדובר בתקיפה הנרחבת ביותר של ישראל בסוריה מזה עשורים.

הסלמה בצפון - סיקור נרחב | צה"ל תקף עשרות מטרות איראניות בסוריה בעקבות ירי רקטות לגולן | מכה קשה למערך ההגנה של אסד: חיל האוויר השמיד חמש סוללות נ"מ סוריות | עמוס הראל // התקיפה הישראלית החזירה את התבססות איראן בסוריה חודשים לאחור | ליברמן: כמעט כל התשתיות של איראן בסוריה נפגעו | רוסיה קוראת להרגעת הרוחות בין ישראל לאיראן; מקרון מבקש להימנע מהסלמה | רוסיה עודכנה טרם התקיפה; בארה"ב מגבים את ישראל | כל מה שידוע על התקיפה החריגה | מטהראן עד איטליה, מדמשק לבאר שבע: זהו מערך הטילים האיראני

הרקטות שוגרו לרמת הגולן סמוך לחצות הלילה. הן נורו לעבר קו המוצבים הראשון של צה"ל, סמוך לגבול הסורי. הירי תאם את הערכות המודיעין המוקדמות של צה"ל, שגרסו כי צפוי שיגור לעבר מטרות צבאיות בצפון הארץ וכי איראן תפעל נגד ישראל, אך תעשה זאת באופן שלדעתה לא יוביל למלחמה כוללת. עם שיגור הרקטות נשמעו אזעקות ברחבי רמת הגולן. בלילה אמר דובר צה"ל בשיחה עם כתבים כי את הירי ביצעו אנשי גיס "קודס" וכי ישראל רואה את התקרית בחומרה.

איראן איימה כמה פעמים בחודש האחרון לפגוע בישראל בתגובה לשורת תקיפות שיוחסו לחיל האוויר בסוריה, ובראשן הפצצה שבה נהרגו אנשי משמרות המהפכה בבסיס חיל האוויר הסורי T4 ב-9 באפריל. בחודש האחרון שררה מתיחות גבוהה לאורך הגבול וצה"ל תגבר את היערכותו ההגנתית, תוך פריסה של סוללות כיפת ברזל בצפון.

זו הפעם הראשונה שישראל מאשימה במישרין את איראן בירי לשטחה. לאורך מלחמת האזרחים בסוריה נורו רקטות לגולן בכמה הזדמנויות, לרוב בידי ארגונים מקומיים בדרום סוריה שהיו קשורים באיראן, בחיזבאללה ובמשטר אסד. עם זאת, זו התקיפה הרחבה ביותר מסוגה עד היום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ