אחד הדוברים בטקס פתיחת השגרירות בירושלים: כומר שטוען שכל היהודים יילכו לגיהנום

רוברט ג'פריס, מטיף טלוויזיוני המקורב לטראמפ נודע בשל התבטאויות קיצוניות נגד בני דתות אחרות והומואים. בין היתר אמר כי "אי אפשר להינצל אם אתה יהודי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הכומר רוברט ג'פריס עם טראמפ, בשנה שעברה
הכומר רוברט ג'פריס עם טראמפ, בשנה שעברהצילום: בלומברג

אחד הדוברים בטקס פתיחת השגרירות האמריקאית בירושלים היום (שני) יהיה רוברט ג'פריס, כומר המקורב לדונלד טראמפ, שנודע במשך שנים בשל אמירות קיצוניות נגד בני דתות אחרות. כך, למשל, אמר ש"הסוד של האיסלאם הוא שמדובר בדת של פדופילים", טען שהומוסקסואליות היא סטייה המאפיינת "אנשים מהסוג הגרוע ביותר", והזהיר שהיהודים כולם יגיעו לגיהנום.

ג'פריס עומד בראש כנסייה בפטיסטית גדולה במדינת טקסס, וידוע גם כמטיף טלוויזיוני פופולרי. בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016 הוא תמך בהתלהבות במועמדותו של טראמפ, וכעת הוא ממשיך לייעץ לטראמפ בנושאים דתיים. בשבועות האחרונים יצא ג'פריס להגנתו של טראמפ על רקע שערוריות המין שנקשרו בשמו, שעומדות בניגוד חד לערכים הדתיים שהוא מטיף להם.

ג'פריס ידוע גם בתומך נלהב של הממשלה הנוכחית בישראל. בשנה שעברה השווה את החלטתו של טראמפ להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים להחלטה של הנשיא הארי טרומן להכיר במדינת ישראל ב-1948. "הנשיא טראמפ הוא דוגמא לאומץ לב, הוא עשה מה שאף נשיא אחר לא היה מוכן לעשות", אמר אז, והוסיף ש"אלוהים נתן את ירושלים ושאר ארץ הקודש ליהודים".

ג'פריס כינה את דת האיסלאם בעבר "כפירה שמקורה בגיהנום", ואמר כי היא מתירה לגברים לשאת ילדות בנות ארבע. בשגרירות האמריקאית בישראל לא הגיבו לפניית "הארץ" בנושא נאומו של ג'פריס, שצפוי להתקיים בעיר שקרוב ל-40% מתושביה הם מוסלמים. ג'פריס תקף בחריפות גם את הקהילה הגאה, שכן לדבריו, הומואים "עוסקים בפעולות האיומות ביותר". על המורמונים, זרם נוצרי שהוקם בארה"ב במאה ה-19, אמר כי זוהי "כת שאומרת שהיא משתייכת לנצרות", אך בפועל מדובר בכופרים. באחד הנאומים שבהם תקף את המוסלמים והנוצרים, הוסיף ג'פריס כי "לגבי היהדות, אי אפשר להינצל אם אתה יהודי".

מיט רומני, לשעבר המועמד הרפובליקאי לנשיאות ארה״ב, קרא היום לבטל את השתתפותו של ג׳פריס בטקס. רומני, אחד הפוליטיקאים המורמונים הבולטים בארה״ב, אמר כי ג׳פריס הוא ״קנאי דתי״ והאשים אותו בהסתה נגד מיעוטים דתיים. "אדם כזה לא צריך להוביל את התפילה במעמד פתיחת השגרירות בירושלים״, אמר רומני, שמתמודד בימים אלה על מושב בסנאט מטעם מדינת יוטה. למרות זיהויו המובהק עם המפלגה הרפובליקאית, הוא נחשב לאחד ממבקריו של הנשיא טראמפ בשורות המפלגה.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ