נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) להפגנות בעזה בהן נהרגו עד כה 52 פלסטינים ואמר: "לכל מדינה החובה להגן על גבולותיה. ארגון הטרור חמאס מצהיר שבכוונתו להשמיד את ישראל ושולח אלפים לפרוץ את גדר הגבול כדי לממש מטרה זו. נמשיך לפעול בנחישות כדי להגן על ריבונותנו ואזרחינו".

לאור המתיחות בגבול הרצועה וההפגנות הצפויות מחר לרגל יום הנכבה, ראש הממשלה יקיים הערב התייעצות ביטחונית עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש השב"כ נדב ארגמן.

חיילים בגבול רצועת עזה, היוםצילום: אילן אסייג

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר אחר הצהריים כי "למרות מספר ההרוגים יש לזכור ולהזכיר: לא מדובר בהפגנות. מדובר במחבלים של ארגון טרור שמסכנים את תושבי ישראל". לדבריו, "שום מדינה לא תאפשר לארגון טרור לשלוח מחבלים לפרוץ לשטחה וכל האחריות על דמם רובצת על הנהגת החמאס, שברשעות נאצית אין סופית שופכים דם כדי להשכיח את כשלונם בניהול הרצועה. זו האמת. מספר ההרוגים אינו מלמד דבר! בדיוק כפי שמספר הנאצים שמתו במלחמת העולם לא הפך את הנאציזם למשהו שניתן להסביר או להבין. אמת יש אחת".

עשרות אלפי פלסטינים הפגינו היום בגבול הרצועה במחאה על העברת שגרירות ארה"ב לירושלים ולקראת יום הנכבה, שיצוין מחר. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, 52 מפגינים נהרגו מאש צה"ל ו-2,410 נפצעו בסך הכל, יותר מ-1,200 מהם מאש חיה. 40 מהם במצב אנוש ויותר מ-70 במצב קשה. שניים מההרוגים בני 14 ו-16.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ