יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ארבעה פלסטינים חצו היום (שבת) את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לתוך שטח ישראל וזרקו בקבוק תבערה שהתלקח - כך הודיע דובר צה"ל. הצבא הודיע כי כוח צה"ל שהגיע למקום ירה לעבר הארבעה, והם נמלטו בחזרה לשטח הרצועה.

דובר צה"ל הודיע לאחר התקרית כי הארבעה שהו בשטח ישראל במשך דקה אחת. מלבד זריקת בקבוק התבערה, הארבעה גם השאירו אוהל שעליו נכתב "צעדת השיבה. חוזרים לאדמות פלסטין".

מוקדם יותר הודיע משרד הבריאות בעזה כי מת מפצעיו פלסטיני בן 41 שנפצע לפני כמה ימים מאש צה"ל בהפגנות ליד גדר המערכת ברצועת עזה. מותו של הפלסטיני, חוסיין אבו עוידה, העלה את מספר ההרוגים ברצועה מאז תחילת ההפגנות ב-30 במארס ל-116. בתקופה זו נהרגו חמישה בני אדם נוספים בגדה המערבית. אתמול מת מפצעיו יאסר חביב, פלסטיני בן 24 שנפצע אנוש בשבוע שעבר מאש צה"ל. הצעיר השתתף בהפגנות נגד העברת שגרירות ארה"ב ליד הגדר, מזרחית לעיר עזה.

לפי משרד הבריאות בעזה, מצבם של 330 פצועים מירי צה"ל עדיין מוגדר קשה. בתהלוכות שהתקיימו אתמול ליד הגדר ברצועה תחת הכותרת "ממשיכים למרות המצור", פונו 109 פצועים לבתי החולים. רוב המפגינים שפונו נפגעו משאיפת גז. בהפגנות אתמול לא דווח על הרוגים או על פצועים קשה.

דובר צה"ל מסר אתמול כי מטען הושלך לעבר חיילים בצפון הרצועה, וכי לא היו נפגעים. לפי צה"ל, כ-5,000 מפגינים השתתפו אתמול בהפגנות בשני מוקדים ליד הגדר ברצועה. הצבא הודיע כי המפגינים השליכו מטענים, יידו אבנים והבעירו צמיגים, וכי צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות ובירי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ