צה"ל תקף בדרום רצועת עזה, הפלסטינים מדווחים על שלושה הרוגים

טנקים ירו לעבר עמדת תצפית של חמאס, בתגובה להנחת מטען שהוסווה בתוך קאטר ליד הגדר. אמש תקף חיל האוויר ברצועה, בתגובה להצתת עמדה צבאית בשטח ישראל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המטען, שהוסתר בתוך קאטר על הגדר, הבוקר
המטען, שהוסתר בתוך קאטר על הגדר, הבוקרצילום: דובר צה"ל

צה"ל תקף הבוקר (ראשון) יעדים ברצועת עזה בירי ארטילרי. לפי הודעת דובר צה"ל, התקיפה מגיעה בתגובה להנחת מטען בסמוך לגדר המערכת בדרום הרצועה ונוטרל הבוקר. המטען הוסווה בתוך זרועות של קאטר.

משרד הבריאות בעזה דיווח כי שלושה פלסטינים נהרגו בתקיפה, שיעדה היה עמדת התצפית מול מקום הנחת המטען. לפי דיווחים פלסטיניים, מדובר בעמדה של הזרוע הצבאית של חמאס באזור חאן יונס שבדרום הרצועה.

פיצוץ המטען ליד גדר המערכת, הבוקר

הג'יהאד האיסלאמי פרסם הודעת אבל על מותם של שניים מהפלסטינים, חוסיין אל-עמור, בן 25, ועבד א-נאקה, בן 28. מאוחר יותר מת מפצעיו גם נסים מרואן אלעמור, בן 25, שנפצע בתחילה באורח אנוש. "לא נוותר על חובתנו כלפי דמי החללים, אניו יודעים איך נגיב על ההסלמה החמורה הזו", נמסר בהודעה. גדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של הארגון, מסרו עוד כי "האויב הציוני לא יכול להכתיב נוסחה חדשה שבה יפגע באנשינו בלי שתהיה תגובה כואבת".

אמש תקף צה"ל מהאוויר מטרות צבאיות של חמאס בדרום הרצועה, ומקורות פלסטינים אמרו כי התקיפות היו ברפיח ובחאן יונס. משרד הבריאות בעזה לא מסר על נפגעים.

מצה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לחציית הגדר ולניסיון פגיעה בתשתית ביטחונית בשטח ישראל שבוצעה היום, ולנסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות במסגרת הפרות הסדר האלימות המובלות על ידי ארגון הטרור חמאס". בהודעת הצבא נאמר כי "חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועה".

ביום רביעי האחרון תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר מנהרה של חמאס בצפון רצועת עזה ושתי ספינות השייכות לכוח הימי של הארגון. כלי השיט שהותקפו הם ספינות קטנות שהיו אמורות לקחת חלק במשט מחאה של חמאס על המצור על הרצועה. לפי הודעת הצבא, התקיפה בוצעה בתגובה להצתת העמדה הצה"לית אתמול בידי פלסטינים שחדרו לשטח ישראל מהרצועה, וכן בשל הניסיונות החוזרים לשגר לישראל רחפנים ועפיפונים הנושאים חומרי תבערה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ