הסלמה בדרום |

צה"ל הרס מנהרה שחדרה לעומק של 900 מטר בתוך ישראל

על רקע ההסלמה בדרום תקף חיל האוויר יותר מ-35 פעמים יעדים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תקיפת המנהרה היום
תקיפת המנהרה היוםצילום: דובר צה"ל

צה"ל הרס היום (שלישי) מנהרה התקפית באורך שני קילומטרים שחדרה לעומק 900 מטר בתוך ישראל. לפי צה"ל, המנהרה התגלתה לפני עשרה ימים, עברה במצרים ושימשה להברחות ולהעברת אמצעי לחימה. בצה"ל התכוונו להשמיד את המנהרה בשבוע הבא, אך ניצלו את ההסלמה בדרום על מנת לתקוף אותה כבר היום. מדובר במנהרה העשירית שהשמיד צה"ל ברצועת עזה.

מוקדם יותר היום נשמעו אזעקות צבע אדום רבות בעוטף עזה. מצה"ל נמסר כי זוהו שיגורים מהרצועה ובוצעו כמה יירוטים של כיפת ברזל. מהבוקר תקף חיל האוויר יותר מ-35 פעמים ופגע בשבעה יעדים של הג'יהאד האיסלאמי וחמאס.

תקיפת המנהרה שחדרה לשטח ישראל

על פי דיווחים ברצועה, בשעות הצהריים המוקדמות תקף חיל האוויר בסיסים ומתקנים של הג'יהאד האיסלאמי בעזה, חאן יונס, דיר אל-בלח ומחנה הפליטים א-נסיראת. כעבור יותר משעה, דווח על תקיפות נוספות במתקנים של הג'יהאד ושל חמאס בדרום העיר עזה ובמערבה. ברצועה מדווחים על תקיפת יעדים נוספים של הג'יהאד האיסלאמי בחוף עזה ושל מתקן להכנת אמצעי לחימה מזרחית לשדה התעופה באזור רפיח.

צה"ל הנחה את התושבים להימצא במרחק 15 שניות ממרחבים מוגנים לאחר שנשמעו אזעקות צבע אדום בשדרות, אזור חוף אשקלון, אזור התעשייה אשקלון, שער הנגב, אשכול, זיקים וכרמיה. מעיריית שדרות נמסר כי נפלו חלקי טיל בחצר בית ספר בעיר. ממועצת אשכול נמסר כי זוהו נפילות בשטחים פתוחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ