האיחוד האירופי: בוחנים מחדש מול ישראל והפלסטינים את מעורבותנו באזור

בהודעת הדוברת ליחסי חוץ באיחוד, נמסר כי נציגי הארגון ישוחחו השבוע עם נציגי ישראל והרשות כדי לשמוע את דעתם על אופי המעורבות בקידום פתרון שתי המדינות ו"המכשולים לישימותו"

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניה ושרת החוץ של האיחוד מוגריני בבריסל, בשנה שעברה
נתניה ושרת החוץ של האיחוד מוגריני בבריסל, בשנה שעברהצילום: בלומברג
נעה לנדאו
נעה לנדאו

האיחוד האירופי הודיע היום (שני) כי יבחן מחדש מול ישראל והרשות הפלסטינית את דרכי המעורבות של הארגון בקידום פתרון שתי המדינות באזור. את מסקנותיהם יגישו הנציגים לקראת סוף אוגוסט לפורום שרי החוץ של האיחוד.

לפי ההודעה, שפרסמה דוברת שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני, את התהליך יובילו בכיר הנציבות האירופית כריסטיאן דניאלסון והממונה על אזור המזרח התיכון בשירות החוץ, פרננדו ג'נטליני, אשר שימש עד לא מזמן השליח המיוחד למזרח התיכון. השניים ייפגשו עוד השבוע עם נציגים בממשלת ישראל והרשות הפלסטינית במסגרת בחינה מחדש מתמשכת של מעורבות האיחוד בשטח בתמיכה בפתרון שתי המדינות. על התהליך הוחלט במפגש שרי החוץ של האיחוד עוד בספטמבר 2017.

מטרת התהליך, לפי ההודעה שפרסמה הדוברת מיה קוצ'יינצ'יק, הוא לוודא שאופי המעורבות האירופית באזור, הכוללת את הפעילות הדיפלומטית, הסיוע הכספי ועוד - "יעילים ואפקטיביים", עד כמה שניתן כדי לקדם את פתרון שתי המדינות. ההודעה נגעה גם למעורבות ברצועת עזה, שעל פי ההודעה, יחד עם הגדה המערבית מהווה "חלק אינטגרלי ממדינה פלסטינית עתידית".

באיחוד מדגישים שאין כוונה להפחית את הרמה הנוכחית של מימון או לשנות את המדיניות בנוגע לתהליך השלום במזרח התיכון, אלא "לשמוע את העמדות" של הצדדים באשר למכשולים לשלום ולישימותו של פתרון שתי המדינות. האיחוד מדגיש עם זאת כי הוא "נותר מחויב בנחישות" לפתרון זה "כפתרון הריאלי היחיד" לשלום הוגן ובר-קיימא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דוד דודי אמסלם

ישיבת סיעות בכנסת ישראל 
לאחר אישור התקציב 
לשנת 2021 
2022
סיעת ליכוד בנימין נתניהו 
סיעת 
ישיבה
ישיבות
כנסת
ירושלים
י-ם
סיעה

"כשאמרתי שנשבור להם את העצמות התכוונתי שיכאב מאוד"

שר החוץ האיראני חוסיין אמיר־עבדולליהאן ועמיתו הרוסי סרגיי לברוב בטהראן, אתמול. איראן מוטרדת לא רק מישראל, אלא גם מהמחאה נגד הממשלה

זרועותיו של התמנון האיראני חשובות יותר מראשו

פרארי קופצת

נהגים בפורמולה 1 חוששים ש"יזדקקו למקל הליכה בגיל 30"

המאחז מצפה דני, אתמול. חיבור מאחזים לחשמל היה לציפור הנפש של ח"כ ניר אורבך

מהבנייה ועד הכספים החדשים למתנחלים: השנה של הממשלה מעבר לקו הירוק

הילה רוח. "יצאו באלבום החדש כמה שירים עם לב. ויש לי לב"

"באלבום החדש רציתי לחלוץ שד. אתה יכול לצטט"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ