אלאור אזריה הגיע לצומת שבו ירה במחבל בחברון והתקבל בקריאות ובשירה

החייל שריצה עונש מאסר לאחר שירה למוות במחבל פצוע הוזמן להרמת כוסית על ידי תושבי המקום. הוא נעטף בדגל ישראל וחגג עם פעילי "עצמה לישראל", ובראשם ברוך מרזל

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אזריה ואמו אושרה בחברון, היום
אזריה ואמו אושרה בחברון, היוםצילום: HAZEM BADER/אי־אף־פי
יותם ברגר
יותם ברגר

אלאור אזריה, שירה למוות במחבל פצוע בחברון והשתחרר לפני כחודשיים ממאסר, ביקר היום יחד עם אביו, צ'רלי, בצומת שבו התרחשה התקרית. הוא הוזמן לחברון על ידי תושבי היישוב היהודי בעיר, לאירוע הרמת כוסית. גורם ביישוב אמר ל"הארץ" כי לא מדובר בהזמנה רשמית מאת ועד המתנחלים במקום, כי אם יוזמה פרטית.

אזריה נעטף בדגל ישראל ורבים מן המתנחלים באזור הגיעו למקום, בהם פעילי "עצמה לישראל" ובראשם ברוך מרזל. אחד המתנחלים אמר לאזריה: "לפני כן היו עשרות אירועי דקירה, ואחרי האירוע שהיה פה לא חזרו פה אירועי דקירה. כנראה המחבלים הבינו שהם לא יוצאים בחיים מכאן". בפועל, כמעט מדי שבוע נעצרים פלסטינים נושאי סכין בחברון על ידי כוחות הביטחון, בעיקר בסביבות מערת המכפלה.

עופר אוחנה, מתושבי המקום, אמר לאזריה: "שני המחבלים שבאו וניסו לרצוח פה חיילי צה"ל נמסים בקבר, ואתה פה. תקים את החיים שלך, הכלבים נובחים והשיירה של עם ישראל דוהרת קדימה. נדהר קדימה על אפם ועל חמתם של כל הרוצחים פה, זכור את זה אחי". אזריה הניף במקום דגל ישראל והשתתף בהרמת הכוסית. הוא התקבל בקריאות עידוד ובשירה: "אלאור אזריה, רציתי שתדע כמה אוהבים אותך בחברון".

ב-8 במאי השתחרר אזריה מבית הכלא הצבאי בתום תשעה חודשי מאסר. ועדת השחרורים הצבאית קיצרה בשליש את עונשו ושחרורו הוקדם ביומיים מכיוון שביקש להגיע לחתונת אחיו. אזריה הורשע בירי למוות בעבד אל-פתאח א-שריף במארס 2016, לאחר שדקר עם מחבל נוסף את חברו לפלוגה של אזריה, ושכב פצוע על הקרקע. בית הדין הצבאי גזר עליו 18 חודשי מאסר, וקבע כי לא ירה מתוך תחושת סכנה, אלא משום שהחליט כי "למחבל הגיע למות". בית הדין לערעורים דחה את ערעורו על ההרשעה ועל חומרת העונש. גם ערעורה של התביעה נדחה.

אזריה מניף את דגל ישראל בחברון, היום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ