אחרי הודעת חמאס הלילה על הפסקת אש, צה"ל הכריז על חזרה לשגרה בעוטף עזה

תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הערב
תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הערבצילום: AFP
עדכונים

צה"ל תקף עמדת חמאס בצפון רצועת עזה

כוח צה"ל תקף עמדת חמאס בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר שהירי בוצע לאחר שכמה חשודים חצו את גדר המערכת. לאחר הירי, שבוצע באמצעות טנק, החשודים חזרו לשטח הרצועה.

(ג'קי חורי ואלמוג בן זכרי)

גרינבלט: ישראל עוזרת לסורים, חמאס פוגע בתושבי עזה

שליח נשיא ארה"ב דונלד טראמפ למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, אמר הלילה (שבת) כי בזמן שישראל עוזרת לסורים, חמאס פוגע בתושבי עזה. "בזמן שישראל עובדת ללא הפסקה בגבולה הצפוני בטיפול בפליטים סורים, חמאס עמל להרוס את החיים בישראל (ותושבי עזה סובלים כתוצאה ממעשיו)", כתב. "היום חייל ישראלי צעיר נרצח בידי חמאס. תפילותינו עם משפחתו".

חמאס: הסכמנו עם ישראל על הפסקת אש

דובר חמאס הודיע הלילה (שבת) כי ישראל והארגון הסכימו על הפסקת אש ברצועת עזה.

"בסיוע מאמצים מצד מצרים והאו"ם, הוסכם לחזור לעידן שקט בין ישראל והפלגים הפלסטינים", אמר פאוזי ברהום לסוכנות הידיעות רויטרס. גורמים בישראל סירבו להגיב להכרזה, אך לפי גורם צבאי ששוחח עם רויטרס, בשעות האחרונות לא נרשמו תקיפות ברצועה. גם לפי תושבים ברצועה השקט נשמר.

צה"ל: חיל האוויר השמיד 60 יעדי טרור ברצועת עזה

דובר צה"ל הודיע הלילה (שבת) כי חיל האוויר השמיד ביממה האחרונה 60 יעדי טרור ברצועת עזה בידי מטוסי קרב. בין המטרות שהושמדו - כניסה לרשת מנהרות טרור, מפעלים לייצור כלי לחימה ומחסן כלי טיס בלתי מאוישים. המוקדים שהושמדו נכללו בשטחן של מפקדת גדוד זיתון בצפון הרצועה, מפקדת גדוד חאן יונס בדרומה ומפקדת גדוד אל-בורייג' במרכזה. לפי הודעת הצבא, "במפקדות הושמדו כ-60 מבנים ותשתיות ונשללו יכולות פיקוד, שליטה וטרור משמעותיות".

לפי צה"ל, "התקיפות הביאו לפגיעה קשה במערכי הפיקוד והשליטה, אמצעי לחימה, תשתיות צבאיות, הגנה האווירית, מערכי אימונים, מערכי הלוגיסטיקה ובתשתיות צבאיות שונות של ארגון הטרור חמאס בגדודים שנתקפו".

התקיפה בוצעה כתגובה להרג חייל צה"ל מירי צלפים פלסטינים בגבול רצועת עזה מוקדם יותר היום.

צה"ל: 25 יעדי חמאס ברצועה הותקפו

תיעוד התקיפה

דובר צה"ל הודיע הושלמה תקיפה של כ-25 יעדי חמאס ברצועת עזה. בין היעדים שהותקפו היתה מפקדת גדוד חאן יונס, שהושמדה כליל - כך לפי צה"ל.

חמאס: ישראל תשלם על התקיפות

דובר חמאס פאוזי ברהום אמר הערב: "ההחלטה של ישראל לתקוף מתקנים של כוחות ההתנגדות, לירות לעבר המפגינים ולרצוח בדם קר תשנה את כללי המשחק. על ישראל לשאת באחריות אנחנו נחזק את הנוסחה לפיה אנו עובדים - תקיפה על כל תקיפה וצליפה על כל צליפה. ישראל תשלם מחיר יקר".

צה"ל: חייל נהרג בגבול הרצועה

דובר צה"ל הודיע כי חייל צה"ל נהרג היום מאש צלפים פלסטינים בדרום רצועת עזה. סבב התקיפות ברצועה החל לאחר הירי, שאירע בשעות הצהריים.

צה"ל: 15 יעדים הותקפו ברצועה; מפקדת גדוד חמאס הושמדה

דובר צה"ל הודיע כי הצבא תקף 15 יעדי חמאס ברצועה. בין השאר, בתקיפת חיל האוויר הושמדה כליל מפקדת גדוד זיתון של הזרוע הצבאית של חמאס בצפון הרצועה. התקיפה השמידה גם מחסנים של אמצעי לחימה וציוד לחימה, מתחמי אימונים, עמדות תצפית, חדר המלחמה של הגדוד ותשתיות נוספות - כך לפי דובר צה"ל, שהודיע כי התקיפות נמשכות.

ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל מקיימים הערכת מצב נוספת

הדיון בקריה הערבצילום: אריאל חרמוני

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים הערכת מצב ביטחונית נוספת עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן ובכירים נוספים בצה"ל ובמערכת הביטחון. הדיון מתקיים בקריה בתל אביב. (נעה לנדאו)

ליברמן לאו"ם: חמאס אחראי על ההסלמה בדרום

תקיפת צה"ל ברצועת עזה, הערבצילום: AFP

שר הביטחון אביגדור ליברמן שוחח הערב עם שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב. ליברמן אמר למלדנוב שחמאס אחראי להסלמה ברצועה. "נגיב בצורה קשה וכל האחריות מעתה ואילך היא על הנהגת חמאס. אם חמאס ימשיך עם שיגור הרקטות, התוצאה תהיה הרבה יותר קשה ממה שהם חושבים. האחריות על כל ההרס וחיי אדם תהיה על חמאס", אמר ליברמן למלדנוב, שדרש מוקדם יותר היום כי שני הצדדים יפסיקו את חילופי האש.

ח"כ עודה: "עוד תקיפות רק ירחיבו את מרחץ הדמים"

ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת) מסר בתגובה על ההסלמה בדרום: "התושבים בעזה זועקים כבר חודשים תחת המצור הישראלי והממשלה לא השכילה להבין שעוד תקיפות ולחימה רק ירחיבו את מרחץ הדמים. זה הזמן לדבר על האחריות שיש לישראל על עזה ועל צדק, זה הזמן לדבר על פתרונות ולא על 'סבבים'".

אזעקה הופעלה ביישובי העוטף

שיגור הרקטה מרצועת עזה, הערב

אזעקה הופעלה לפני זמן קצר במועצה האזורית שער הנגב בעקבות שיגור רקטה לשטח ישראל. הרקטה נפלה דרומית ליישוב נחל עוז. לא היו נפגעים או נזק.

שליח האו"ם למזרח התיכון דרש משני הצדדים: קחו צעד אחורה

הציוץ של מלדנוב

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, ביקש היום משני הצדדים "לקחת צעד אחורה". בהודעה חריגה בתקיפותה, כתב מלדנוב: "לא בשבוע הבא. לא מחר. עכשיו! אלו שרוצים להוביל את ישראל והפלסטינים לעוד מלחמה מוכרחים להיכשל".

צה"ל תוקף פעם נוספת ברצועה

תקיפת צה"ל ברצועה, היום

לפי דובר צה"ל, חיל האוויר מבצע בשעה זו תקיפה נרחבת על מטרות חמאס ברחבי רצועת עזה. דובר צה"ל הגדיר את תקרית הירי כ"החמורה ביותר מאז מבצע צוק איתן. עוד נמסר כי "צה"ל רואה את האירוע בחומרה רבה מאוד. ארגון הטרור חמאס ישא באחריות על האירוע וכן על רצף פעולות הטרור שמבצע בחודשים האחרונים. ארגון הטרור חמאס בחר לדרדר את המצב הביטחוני ויישא בהשלכות של מעשיו".

הפלסטינים: הרוג רביעי מאש צה"ל

הפלסטינים מדווחים כי אדם נוסף נהרג מאש צה"ל. לפי משרד הבריאות בעזה, מוחמד בדואן, בן 27, מת מפצעיו לאחר שנורה מזרחית לעיר עזה.

50 מפגינים פלסטינים בגדר פונו לקבלת טיפול רפואי

120 פלסטינים נפגעו בהפגנות בגבול רצועת עזה, מתוכם 50 פונו לקבלת טיפול רפואי והשאר טופלו בשטח. אלפי פלסטינים הגיעו לגבול להפגין במסגרת צעדות השיבה השבועיות, שמתקיימות מאז מארס. עד כה מעל 140 פלסטינים נהרגו מאש צה"ל בהפגנות.

חמאס החל לפנות עמדות מחשש לתקיפות צה"ל

טנק של צה"ל בגבול הרצועה, היוםצילום: AFP

כוחות הביטחון של חמאס החלו לפנות עמדות ומפקדות של הארגון מחשש שצה"ל יתקוף אותם בשעות הקרובות. בתקיפה נהרגו שלושה מפעילי הארגון: מחמוד קשטה, בן 23, נהרג מזרחית לרפיח; מוחמד פרחאנה, בן 31, נהרג מזרחית לחאן יונס; ושעבאן אבו חאטר, בן 26, נהרג מזרחית לחאן יונס. שלושתם נמנו על גדודי אל-קסאם.

צה"ל תקף שמונה יעדי חמאס ברצועה

העיר עזה, היוםצילום: AFP

לפי דובר צה"ל, הצבא תקף באמצעות כלי טיס וטנקים שמונה יעדי חמאס לאורך הרצועה. ירי הצלפים בוצע במהלך הפרות סדר בדרום הרצועה, בהן הושלכו מטענים על כוחות צה"ל.

הרטמכ"ל כינס את צמרת מערכת הביטחון והדרג המדיני להערכת מצב

לפני זמן קצר כינס הרמטכ"ל את בכירי מערכת הביטחון והצמרת המדינית להערכת מצב בקרייה. מדובר באירוע חמור מאוד מבחינת צה"ל, שבשלב זה לא יודע מי ביצע את הירי. על פי הערכות, צה"ל יבצע פעולה צבאית רחבה בעקבות אירוע הירי.

חילופי אש כבדים בין צה"ל לחמושים פלסטינים

חילופי אש כבדים אירעו היום (שישי) בין כוח צה"ל בדרום רצועת עזה לבין חמושים פלסטינים, במהלכם דווח על ירי צלפים לכיוון הכוח. משרד הבריאות בעזה דיווח כי לפחות שלושה פלסטינים נהרגו בחילופי האש. הזרוע הצבאית של חמאס הודיעה כי שלושת ההרוגים הם פעילי הארגון.

ליברמן: התנהלות חמאס תוביל למבצע צבאי

ליברמן בביקור בשדרות, היוםצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אמר הבוקר כי התנהלות חמאס עשויה להוביל למבצע צבאי ברצועת עזה. "אנחנו משתדלים להיות שקולים ואחראים, אך ראשי החמאס בכוח מובילים אותנו למצב של אין ברירה, למצב שאנו נצטרך לצאת למבצע צבאי רחב וכואב, לא רק למראית עין", אמר ליברמן במפגש עם תושבי שדרות. עוד ציין שר הביטחון כי המבצע יהיה "יותר כואב מ'צוק איתן'". "לצערי, גם תושבי עזה מן המניין יצטרכו לשלם את המחיר", הוסיף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

Businesswoman and businessman HR manager interviewing woman. Candidate female sitting her back to camera, focus on her, close up rear view, interviewers on background. Human resources, hiring concept

לפני ראיון עבודה בזום, היא קיבלה מייל: "מגזר ערבי, גם קושי בשפה"

מדפי ממתקים בסופר

כיף כף מטורקיה ופתי בר מפולין: החברות שמוכרות כחול לבן מחו"ל

עטיפת הספר. העיר שהיתה אמורה להיות ייחודית במינה

לרגע היה נדמה שערד יכלה להיות עיר אחרת לגמרי

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"