עהד תמימי: "המתנחל שמחזיק רובה בגיל 15 הוא קורבן הכיבוש - ולא אני"

בראיון שהעניקה לאחר שחרורה ממאסר בישראל, אמרה תמימי כי היא מעבירה את המסר הפלסטיני לעולם כולו. היא הוסיפה כי ברצונה ללמוד משפטים כדי שבעתיד תוכל לתבוע את ישראל בבית המשפט

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עהד תמימי בביתה שבנבי סלאח, אתמול
עהד תמימי בביתה שבנבי סלאח, אתמולצילום: AFP
הארץ

עהד תמימי, הנערה הפלסטינית ששוחררה השבוע ממאסר בישראל, התראיינה אתמול (שני) לגרדיאן ואמרה כי הפכה לסמל פלסטיני. "אני מעבירה את המסר הפלסטיני לעולם כולו", אמרה תמימי. "זו מעמסה ואחריות גדולה, אבל אני בטוחה בעצמי לחלוטין".

תמימי אמרה כי היא אינה "קורבן של הכיבוש": "הילד היהודי או המתנחל שמחזיק ברובה בגיל 15 הוא קורבן הכיבוש", הסבירה תמימי, שכינתה עצמה "לוחמת חופש", "אני מסוגלת להבחין בין טוב לרע, לא הוא. הראייה שלו מעורפלת. הלב שלו מלא בשנאה וזלזול בפלסטינים. הוא הקורבן, לא אני... הם מפחדים מהאמת. אם הם לא היו טועים, הם לא היו מפחדים ממנה. אני הצלחתי להעביר את האמת הזו לעולם. כמובן, הם מפחדים מהמרחק שהגעתי אליו. הם תמיד חוששים מהאמת, הם הכובש ואנחנו תחת כיבוש".

תמימי עם הוריה בביתם, אתמולצילום: RANEEN SAWAFTA/רויטרס

תמימי אמרה כי היא רוצה ללמוד משפטים וכי ניסיונה בכלא הגביר את שאיפותיה להפוך לעורכת דין. "בעזרת האל, אתבע את ישראל בגין הפגיעה בפלסטינים בבתי משפט, ואשיב את הזכויות לארצי". לדבריה, היא למדה עם חברותיה לאגף בכלא השרון טקסטים משפטיים. "הצלחנו להפוך את בית הסוהר לבית ספר".

על מאסרה, אמרה תמימי: "החוויה היתה קשה מאוד. גם אם אנסה, לא אצליח לתאר אותה. אבל היא הוסיפה ערך לחיי, אולי היא הפכה אותי בוגרת יותר. מודעת יותר". לדבריה, היחס שזכתה לו לא היה חריג. "זו לא היתה הפעם הראשונה וזה לא היה צירוף מקרים. זכויותיי הופרו שם. החוק הבינלאומי אומר שזה לא אמור לקרות לי. אלה שיטות החקירה שלהם".

היא ציינה כי כעת, לאחר שחרורה, "סוף סוף אני יכולה לראות את השמיים ללא מחסום. אני יכולה ללכת ברחוב ללא אזיקים. אני יכולה לראות את הכוכבים ואת הירח. לא ראיתי אותם במשך זמן רב וכעת אני עם בני משפחתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ