צה"ל תקף היום (שלישי) עמדת חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לירי לעבר חיילים - כך מסר היום דובר צה"ל. הזרוע הצבאית של חמאס אישרה כי שניים מאנשיה, עבד אל-חאפז אל-סילאוי ואחמד מורג'אן, נהרגו בתקיפה. כלי התקשורת ברצועה דיווחו על שישה פצועים נוספים. מאוחר יותר דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים שצה"ל תקף צעירים פלסטינים באזור הגבול וכי לא היו נפגעים.

לפי צה"ל, כוח של חטיבת גבעתי היה באזור הגבול ואבטח את העבודות ההנדסיות סביב הגדר. אנשי חמאס - ככל הנראה צלפים - פתחו באש לעבר החיילים, מתוך העמדה שהותקפה. לא היו חיילים שנפגעו, וזמן קצר לאחר מכן צה"ל השיב באש.

אחד ההרוגים היום, אחמד מורג'אן

תיעוד התקיפה שפרסם דובר צה"ל

לפי הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, שני ההרוגים השתתפו בטקס סיום למשתתפי קורס של הזרוע בנוכחות בני משפחות, וחלק מהאורחים נפגעו. עוד נמסר כי במקום נכחו בכירים בארגון. שני ההרוגים נמנים עם יחידת "אנוח'בה" - היחידה המובחרת של חמאס. "הטענות של ישראל על ירי שקריות וישראל נושאת באחריות המלאה לתקרית ולהשלכותיה" נמסר.

מוקדם יותר מסר חמאס כי כי "כוחות ההתנגדות לא יכולים להשלים עם הנוסחה שישראל מנסה להכתיב, ושישראל לא יכולה לצפות שהיא שתפגע בפעילי חמאס בלי לשלם את המחיר".

ההרוג השני, עבד אל-חאפז אל-סילאוי

אתמול תקף חיל האוויר חוליה ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה - כך הודיע דובר צה"ל. לפי דיווחים פלסטיניים, מל"ט ביצע את התקיפה ממזרח למחנה הפליטים ג'בליה שבצפון הרצועה. לא היו נפגעים, כך לפי הדיווח.

בנוסף, שלשום תקף הצבא תשתיות לשיגור בלוני תבערה של חמאס בצפון הרצועה. התקיפה, שבוצעה גם היא בידי כלי טיס, כוונה נגד חוליה וכלי רכב ששימשו להפרחת בלונים לעבר ישראל. על פי דיווחים פלסטיניים ארבעה נפצעו בתקרית ופונו לבית חולים בצפון הרצועה.

שלשום אמר גורם מדיני כי כל הסדר רחב מול חמאס לא יתקיים ללא השבת אברה מנגיסטו והישאם א-סיידה, וגופותיהם של אורון שאול והדר גולדין. במערכת הביטחון סבורים, מנגד, כי ההסדר הוא אינטרס ישראלי ביטחוני, ולכן יש למצות את התהליך שיאפשר את יישומו. עם זאת, בצה"ל מקפידים להבהיר את המחויבות להשבת גופות החיילים והשבויים ולבני משפחותיהם, ורואים בהסדרה מול חמאס הזדמנות להתקדם לעברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ