יותם ברגר
יותם ברגר

חייל צה״ל תועד היום (שבת) מכה פעיל מארגון השמאל ״תעאיוש״ סמוך להתנחלות פני חבר שבדרום הגדה המערבית. בתיעוד התקרית, שהפיץ ארגון ״בצלם״, נראה החייל, ככל הנראה קצין או חייל מילואים, מסתובב עם מכשיר טלפון ומצלם את סובביו כשלידו חיילים נוספים. לאחר מכן נראה החייל ניגש לפעילים עמם שוחח ומכה את המצלמה שבה צילמו אותו או את הפעיל שאחז אותה. בסרטון נוסף, שצולם מזווית אחרת, נראה החייל מכה את הפעיל בכתפו בזמן שהאחרון מצלם אותו.

החייל גם תועד שואל את הפעילים: "יש את מצעד אנרכיסטים נגד גדרות, יש את מצעד הכונפות, יש את מצעד הבוגדים, מי אתם"?. לפי ארגון "תעאיוש", הפעילים הגיעו למקום על מנת ללוות פלסטינים לחריש במטעיהם הסמוכים להתנחלות שבאזור דרום הר חברון. הפעילים נוהגים ללוות בסופי שבוע פלסטינים למטעיהם ולמרעה באזור ועושים זאת כמעט מדי שבוע. תיעוד התקרית:

מדובר צה״ל נמסר בתגובה: "הבוקר הגיעו מספר פעילי ארגון תעאיוש בסמוך ליישוב פני חבר שבמרחב החטיבה המרחבית יהודה. מתחקור ראשוני של האירוע עולה כי אחד הלוחמים הפעיל במהלכו כוח מעבר לנדרש. האירוע יתוחקר וההנחיות יחודדו. לאחר השלמת התחקור ובהתאם לממצאיו עניינו של הלוחם יטופל פיקודית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ