ישראל התירה לאמו של בן שלוש החולה בסרטן ללוותו לטיפולים מחוץ לרצועה

לאחר הפרסום ב"הארץ", הודיעו נציגי הוועדה האזרחית הפלסטינית לחנאן אל-ח'ודרי כי קיבלה אישור מיידי לעזוב את הרצועה. בנה, לואי, נאלץ לקבל לטיפולים בירושלים ובשכם ללא אמו

עמירה הס
עמירה הס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לואי ואמו
לואי ואמוצילום: חנאן אל-ח'ודרי
עמירה הס
עמירה הס

ישראל התירה לחנאן אל-ח'ודרי לצאת מרצועת עזה כדי ללוות את בנה בן השלוש, המטופל בבית החולים א-נג'אח בשכם, לאחר הפרסום ב"הארץ". אתמול (חמישי) בשעות הצהריים התקשרו נציגי הוועדה האזרחית הפלסטינית לאל-ח'ודרי והודיעו לה כי ועדת התיאום והקישור מאשרת לה לצאת מיד.

בינואר אובחן הבן, לואי אל-ח'ודרי, בסרקומה - גידול אגרסיבי ומסוכן ברקמות הרכות, כשהיה בן שנתיים וחצי. בתחילה הוא טופל בבתי החולים אוגוסטה ויקטוריה והדסה בירושלים, והחל בחודש מאי הועבר לטיפולים בבית החולים א-נג'אח. מיד כשנקבע התור הראשון, אמו הגישה בקשה להיתר יציאה כמלווה. התשובה שקיבלה היתה שהבקשה נמצאת "בבדיקה".

לואי אלח'ודרי עם האשה שהתנדבה ללוותו לאחר שישראל סירבה לאפשר לאמו להיכנס איתו, בבית החולים בשכם השבועצילום: ללא קרדיט

גורמים ביטחוניים מסרו מוקדם יותר השבוע ל"הארץ" שהסיבה לאיסור היציאה היא שהאם קרובת משפחה מדרגה ראשונה של איש חמאס, ולכן אינה מורשית לצאת מהרצועה. על כן, ניסתה האם למצוא נשים שאינן קרובות משפחה, ושיתנדבו להתלוות אליו - גם באמצעות פוסטים בפייסבוק.

בעקבות הפוסט, התנדבה אשה זרה ללוות את לואי לטיפולים, ואכן קיבלה היתר יציאה והתלוותה אליו לתורים שנקבעו לו בסוף יולי וכן השבוע. הרופאה בבית החולים בשכם כתבה בהמלצותיה שבפעם הבאה האם תצטרך לבוא עם בנה כדי לשפר את סיכויי הריפוי שלו.

המקרה של חנאן אלח'ודרי ובנה אינו המקרה היחיד. בינואר 2017 החליט הקבינט המדיני־ביטחוני לקצץ במספר היתרי היציאה מסיבות הומניטאריות וזאת כהיענות לדרישת משפחת גולדין להפעיל לחץ על חמאס כדי שימסור לישראל את עצמות בנה הדר. השנה דווח על עלייה תלולה במספר הבקשות להיתרי יציאה שנדחו בשל "קרבה לאיש חמאס"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ