ליברמן על הרגיעה בדרום: יציבות כלכלית בעזה מבטיחה שקט ביטחוני

שר הביטחון אמר בסיור ברמת הגולן שבהסתכלות עתידית ישראל רוצה ליצור זיקה מוחלטת בין שקט ביטחוני להטבות כלכליות, והכחיש מגעים עם חמאס: "יש רק הסדרה אחת והיא המציאות בשטח"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליברמן בסיור ברמת הגולן, היום
ליברמן בסיור ברמת הגולן, היום צילום: אריאל חרמוני, משר�

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (שלישי) לרגיעה בדרום ואמר כי ישראל רוצה ליצור "זיקה מוחלטת בין שקט ביטחוני להטבות כלכליות". בסיור ברמת הגולן שב ליברמן והכחיש מגעים עם חמאס בנוגע להסדרה, ואמר: "מבחינתי יש רק הסדרה אחת והיא המציאות בשטח".

שר הביטחון אמר כי ישראל מנהלת מגעים עם המצרים, עם האו"ם ועם גורמים בזירה הבינלאומית. לדבריו, "אם רוצים להגיע לאיזושהי הסדרה כללית, אז תנאי מוגדר זה ההסדר בנושא שבויים ונעדרים. אנחנו מתנהלים באופן חד-צדדי בהתאם למציאות בשטח וכנראה כך זה גם יימשך".

ביחס לרגיעה אמר כי "צריך להבין שבהסתכלות על עוד 12 שנה, על מה אנחנו רוצים לראות בסוף, מה שאנחנו מדברים עליו זה שקט ביטחוני, ולכן חייבים גם להבין שהפונקציה של המצב הכלכלי, היציבות הכלכלית, גם מבטיחה שקט ביטחוני".

עוד ציין שר הביטחון כי יש ירידה דרמטית במספר התקריות הביטחוניות ברצועה. "גם המקרה של הירי אתמול, מדובר כנראה באדם בודד שלא משויך לאף אחד, ואי אפשר למנוע באופן מוחלט מקרה טרור בודד כזה או אחר. גם לגבי בלונים, כשאני רואה בתקשורת שיש בלונים בדרום ומתקשר לצה"ל, לפיקוד דרום, אומרים לי שנכון היו בלונים, אבל אלו בלונים בלבד ולא בלוני תבערה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ