בני משפחתה של עהד תמימי: "ישראל מונעת מאיתנו לצאת מהארץ"

הוריה ואחד מאחיה של הנערה היו אמורים לטוס יחד איתה לסבב פגישות באירופה, שאליו הוזמנו על ידי ארגוני זכויות אדם. שב"כ: נאסר עליהם להיכנס לישראל בלבד

ג'קי חורי
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמימי, אביה ואמה לאחר שחרורה של הנערה מהכלא, יולי
תמימי, אביה ואמה לאחר שחרורה של הנערה מהכלא, יוליצילום: RANEEN SAWAFTA/רויטרס
ג'קי חורי
יותם ברגר

בני משפחתה של עהד תמימי טוענים כי ישראל אוסרת עליהם לצאת לחו"ל. לדברי המשפחה, הם קיבלו את ההודעה על כך ממינהלת התיאום והקישור הפלסטינית. גורם ביטחוני אישר את טענת המשפחה, אולם משב"כ נמסר כי על עהד תמימי, הוריה ואחד מאחיה נאסר להיכנס לישראל בלבד.

תמימי שוחררה בתום שמונה חודשי מאסר בחודש יולי, לאחר שתועדה סוטרת לחייל והורשעה במסגרת הסדר טיעון בתקיפה, בהפרעה לחייל ובהסתה.

באסם תמימי, אביה של עהד, אמר בשיחה עם "הארץ" כי המשפחה הוזמנה על ידי ארגוני זכויות אדם לסבב פגישות באירופה. הטיסה תוכננה לאתמול (שישי), אולם השבוע הודיעו נציגי מינהלת התיאום והקישור על איסור הנסיעה. "מדובר בסבב פגישות שתוכנן מראש לבלגיה, צרפת וספרד למשך כ-20 ימים, וכל המשפחה הוזמנה. בימים האחרונים הודיעו לנו שכל המשפחה מנועה מנסיעה", אמר באסם.

האב אמר שמדובר בהחלטה שרירותית וב"המשך לרדיפה הפוליטית של עהד ושל כל בני המשפחה". לדברי האב, לאחר ההחג יפנו בני המשפחה שוב לרשויות בישראל ויבקשו לנסוע. "אין שום איסור מבחינה משפטית, וברור שיש כאן לחץ מצד גורמי הביטחון הישראליים, ולכן נבקש להסיר את העוול הזה ונשקול גם פנייה לערכאות משפטיות".

מדובר צה"ל נמסר כי לא ניתנות תגובות לסוגיות שאינן מבצעיות בשבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ