אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שר הביטחון היוצא, אביגדור ליברמן, אמר היום (שישי) כי הסכם הרגיעה המתגבש בעזה והעברת הכסף מקטאר לרצועה הם כניעה לטרור. בביקור שערך ליברמן באיבים שבעוטף עזה עם ראשי מועצות באזור הוסיף ליברמן: "אנחנו מאכילים מפלצת, ואם לא נעצור את ההתעצמות שלה ואת בניית הכוח - נקבל כאן בעוד שנה אח תאום של חיזבאללה. קנינו בכסף הקטארי שקט לזמן קצר שיפגע בשקט לטווח הארוך".

במהלך הביקור אמר ליברמן, בתשובה לשאלת "הארץ", כי הוא אינו זוכר אם ניסה לקדם בישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני מהלך לחיסול ראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, כפי שהבטיח לעשות לפני שנכנס לתפקידו. לשכת ליברמן מסרה בעקבות הפרסום כי הדברים נאמרו בסרקזם וכי זו תשובתו של השר לכל שאלה על תוכן ישיבות הקבינט.

ליברמן ובנט בישיבת ממשלה בשנה שעברה. לדברי שר הביטחון, חלק מחברי הקבינט התנהגו באופן דו פרצופיצילום: עמית שאבי

ב-6 באפריל 2016, כחודש לפני שנכנס לתפקידו, אמר יו"ר "ישראל ביתנו" באירוע שבתרבות בבאר שבע: "אם אני שר הביטחון, אני נותן לאדון הנייה 48 שעות: או שאתה מחזיר את הגופות ואזרחים או שאתה מת", אמר ליברמן. מהליכוד נמסר אז בתגובה: "אדם שהכדור היחיד ששרק לו ליד האוזן הוא כדור טניס לא יכול להיות פרשן צבאי". לאורך כהונתו הפך הנושא מקור ללעג על ליברמן מצד פוליטיקאים ורבים אחרים ברשתות החברתיות.

במהלך ביקורו היום שב ליברמן לביקורתו על מדיניות הממשלה והקבינט שגרמה לו להתפטר השבוע. לדבריו, חברי הקבינט נהגו באופן דו פרצופי כשטרפדו את מהלכיו בישיבות ואחר כך תקפו אותו בתקשורת. "אותם אנשים (חברי קבינט - אב"ז) שטרפדו כל החלטה יזומה ונחושה בדיוני הערב בקבינט - עלו למחרת ביומני הבוקר ושאלו 'מה עם הנייה? מה עם ה-48 שעות?"

עוד אמר ליברמן כי ישראל היתה צריכה להנחית מכה קשה על חמאס "עם תום הבגרויות ביולי". הוא קרא להשאיר את צה"ל מחוץ לוויכוח על המדיניות בעזה ואמר: "תושבי עוטף עזה זכאים לרמת ביטחון בדיוק כמו תושבי תל אביב. לא ייתכן שאחרי שחמאס משגר 500 רקטות, ראשיו מקבלים חסינות מהקבינט הישראלי. הסיוע הכספי שהעברנו לרצועת עזה הוא למימון טרור נטו. ברגע שהכסף חוצה את גבול הרצועה - אין שום פיקוח עליו", דברי שר הביטחון המתפטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ