נציבות שירות המדינה בודקת את הכספים שקיבל אהוד ברק מקרן וקסנר

בכירי הנציבות נפגשו לאחרונה עם יו"ר ומנכ"ל הקרן בישראל וביקשו הסבר ל-2.3 מיליון הדולר שהועברו לרה"מ לשעבר בתמורה למחקר, כך לפי גלובס. ברק: נתניהו שולח עיתונאי חצר להשתלח בי

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק ברמת אפעל, בשנה שעברה
ברק ברמת אפעל, בשנה שעברהצילום: עופר וקנין
לוגו הארץ
הארץ

נציבות שירות המדינה פתחה לאחרונה בבדיקה בעניין הכסף שקיבל ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מהארגון הפילנתרופי האמריקאי "קרן וקסנר". לפי גלובס, בכירי הנציבות נפגשו לאחרונה עם יו"ר הוועדה המייעצת של הקרן בישראל, אלוף במילואים עידו נחושתן ומנכ"לה בישראל, רענן אביטל. נציגי הנציבות דרשו הסברים אודות סכום של 2.3 מיליון דולר שקיבל ברק מהקרן בין השנים 2004 ל-2006, אך לא קיבלו מידע משמעותי - כך על פי הדיווח.

מנציבות שירות המדינה נמסר במענה לפניית "הארץ" כי "הנציבות אכן עורכת בדיקה בנושא ההתקשרות עם קרן וקסנר, בעקבות פניות שקיבלנו בנושא מח"כים ומגורמים אחרים וכן בעקבות בקשות מידע שהוגשו לנציבות על פי חוק חופש המידע. הבדיקה נעשית כמקובל בפניות מסוג זה, כפי שנעשה לגבי כל נושא שמתקבלות פניות אודותיו, וכפי שנעשה לגבי כל בקשה המוגשת לפי חוק חופש המידע". בנציבות סירבו למסור מידע נוסף הנוגע להליך הבדיקה.

ב-2016 דיווחו העיתונאים אורי בלאו ותומר אביטל כי ברק קיבל 800 אלף דולר עבור מחקר שערך עבור הקרן ב-2006. בחודש שעבר, בתוכניתו ב-103fm, דיווח אראל סגל כי לפי מסמכי מס בארה"ב, העבירה הקרן לברק מיליון דולר בתמורה למחקר. לאור העובדה שהתשלום ניתן כאשר לא החזיק בכל תפקיד ציבורי, ברק היה מוכרח להצהיר עליו לשלטונות המס. עד כה, ברק וקרן וקסנר מסרבים למסור פרטים על אופי המחקר שעבורו ברק נשכר. ככל הידוע, המחקר לא פורסם מעולם.

ברק התייחס לפרשה בסרטון שהעלה ליוטוב, וכינה את סגל "אחד מעיתונאי החצר של נתניהו". לדבריו, ראש הממשלה בנימין נתניהו שלח את סגל ואחרים להשתלח בו, כפי שעשו לכל מי שביקר את שלטונו, בין היתר נשיא המדינה ראובן ריבלין. הוא ציין כי כל הפעולות שעשה כאזרח פרטי הן חוקיות ומדווחות, והוא "משלם מיליוני שקלים בכל שנה למס הכנסה". ברק הוסיף: "זה הכל קשקוש מיותר... אני לא רואה בסיפור הזה שום דבר ממשי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ