יעלון: מינוי זמיר לסגן רמטכ"ל פוגע בו ובצבא

בראיון לגלי צה"ל אמר שר הביטחון לשעבר כי "החיפוש של נתניהו אחרי אנשים שנאמנים לו ולאו דווקא הטובים ביותר לתפקיד הוא דפוס פסול שחוזר על עצמו". הממשלה צפויה לאשר היום את מינוי אלוף כוכבי לרמטכ"ל

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו נפרד מאלוף זמיר בסיום תפקידו כמזכירו הצבאי, ב-2015
נתניהו נפרד מאלוף זמיר בסיום תפקידו כמזכירו הצבאי, ב-2015צילום: חיים צח / לע"מ
לוגו הארץ
הארץ

שר הביטחון לשעבר משה יעלון אמר הבוקר (ראשון) כי מינויו של אייל זמיר לתפקיד סגן הרמטכ"ל פוגע בזמיר ובצבא. בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל אמר יעלון כי זמיר הוא קצין מצוין, וכי ההתנהלות של ראש הממשלה בנימין נתניהו היא זו שפוגעת בו. לדבריו, נתניהו פועל בדפוס פסול של "חיפוש אחרי אנשים שנאמנים לו, ולאו דווקא הטובים ביותר לתפקיד".

"מה שנעשה עכשיו עם אייל זמיר, מינויו לסגן רמטכ"ל, פוגע בו ובצבא, מבלי לפגוע בכישוריו", אמר יעלון, "אני חושב שכשמסתכלים קדימה, מועמדים לתפקיד רמטכ"ל צריכים לעבור תפקיד של אלוף פיקוד, תפקיד של ראש אגף ואז סגן רמטכ"ל. זמיר היה רק אלוף פיקוד. הוא היה צריך להיות עכשיו ראש אגף, וניצן אלון היה צריך להיות סגן רמטכ"ל". יעלון הוסיף כי "באופן הזה אלון כנראה יצטרך ללכת הביתה ונאבד קצין מצוין".

את הרמטכ"ל המיועד אלוף אביב כוכבי כינה "בחירה נכונה" והוסיף כי שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן נהג נכון מבחינת תהליך המינוי. הממשלה צפויה לאשר היום את מינויו של כוכבי.

יעלון גם התייחס לדיווח בגלי צה"ל שלפיו המינוי של כוכבי התעכב בשל מחלוקת בין ליברמן לנתניהו, שרצה למנות את זמיר לרמטכ"ל - מחלוקת, שלפי הדיווח, אף הגיעה לכדי ויכוח בצעקות. יעלון סיפר עוד כי כשכיהן בעצמו כשר הביטחון נדחה מינויו של גדי איזנקוט לרמטכ"ל במשך כשלושה חודשים בגלל עיכוב מצד נתניהו. לדבריו, "לא היה ויכוח לגבי כישוריו, אבל כשמחפשים מינוי מפתיע שיהיה חייב אישית לנתניהו זה דבר פסול".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ