דיווחים פלסטיניים: נעצר אחיהם הקטין של החשודים בפיגועים בגבעת אסף ובעפרה

מוחמד אל-ברגותי הוא אחיהם של סאלח, שנהרג בידי כוח ימ"מ כמה ימים אחרי הפיגוע בגבעת אסף, ועאסם, שעדיין נעדר. עוד דווח שהחיילים איימו להרחיק את המשפחה ליריחו אם לא יסגירו את עאסם

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת הפיגוע בגבעת אסף, בשבוע שעבר. מתחזקת ההערכה שחוליה אחת אחראית לו ולפיגוע בעפרה
זירת הפיגוע בגבעת אסף, בשבוע שעבר. מתחזקת ההערכה שחוליה אחת אחראית לו ולפיגוע בעפרהצילום: AMMAR AWAD/רויטרס
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

צה"ל עצר הלילה (שבת) את אחיו של שני חשודים במעורבות בפיגועים בגבעת אסף ובעפרה בחודש שעבר, כך לפי דיווחים בתקשורת הפלסטינית. האח הוא מוחמד אל-ברגותי, בן 17. עוד דווח שהחיילים איימו להרחיק את בני משפחתו ליריחו אם לא יסגירו את אחיו, עאסם אל-ברגותי, החשוד בביצוע הפיגוע בגבעת אסף, שבו נהרגו שני חיילים ונפצעו קשה חייל ואזרחית.

האח סאלח אל-ברגותי, החשוד בביצוע הפיגוע בעפרה, נורה למוות בידי כוח ימ"מ בעת ניסיון מעצר כמה ימים לאחר הפיגוע, שבו נפצעו שבעה בני אדם ומת תינוק שיולד מאחת הפצועות. אביהם של השלושה הוא עומר אל-ברגותי, שנמנה עם בכירי חמאס בגדה המערבית. אל-ברגותי האב נעצר ונאסר כמה פעמים, והוחזק בכלא הישראלי במשך 28 שנים במצטבר.

חיילי צה"ל בחיפושים אחר החשודים בפיגוע בעפרה, בחודש שעברצילום: דובר צה"ל

בפיגוע בגבעת אסף נהרגו סמל ראשון יובל מור יוסף, בן 20 מאשקלון, וסמל יוסי כהן, בן 19 מירושלים. בזמן הפיגוע הצליח עאסם אל-ברגותי לגנוב את נשקו של אחד החיילים לפני שחזר למכוניתו ונמלט מהמקום. מתחקיר ראשוני עלה כי הוא נמלט לכיוון רמאללה. בעבר ריצה עסאם 11 שנות מאסר בכלא הישראלי, בגין עבירות ביטחוניות, ובהן תכנון לחטוף חיילים.

בפיגוע בעפרה נפצעה באורח קשה שירה איש רן, שהיתה בחודש השביעי להריונה, ותינוקה מת.

לפי ההערכות, החוליה שאליה האחים משתייכים אחראית גם לסדרת פיגועים שאירעו בחודשים האחרונים באזור רמאללה. זמן קצר לאחר הפיגועים מתחו בכירים לשעבר במערכת הביטחון ביקורת על צה"ל ועל שב"כ, עקב הערכה ראשונית שלפיה האחים לא היו מפגעים בודדים, אלא חוליה אחת - וייתכן כי היא קשורה לחמאס. כמו כן, חלק מהמעורבים בפיגועים שזהותם ידועה לכוחות הביטחון בה כבר היו מוכרים לצה"ל ולשב"כ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ