צה"ל: שני פלסטינים שהשליכו מטענים על חיילים בקבר יוסף נורו למוות

מהצבא נמסר שהחיילים בשכם לא נפגעו מהמטענים. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו על שביתת מחאה באזורי שכם וסלפית בעקבות מותם של השניים ובעקבות מותו של מבצע הפיגוע באזור אריאל בעת ניסיון מעצרו אמש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיילים ומתפללים בקבר יוסף שבשכם, ב-2011
חיילים ומתפללים בקבר יוסף שבשכם, ב-2011צילום: ניר כפרי

שני צעירים פלסטינים נורו לפנות בוקר (רביעי) למוות מאש צה"ל לאחר שהשליכו מטענים לעבר חיילים שאבטחו את קבר יוסף שבשכם - כך דיווח הצבא. מצה"ל נמסר שהחיילים לא נפגעו מהמטענים. לפי הצבא, השניים השליכו את המטענים מרכב חולף, ובתגובה החיילים פתחו לעברם באש ופגעו ברכב באמצעות כלי הנדסי.

קבר יוסף הוא מתחם תפילה סמוך לשכם המאובטח על ידי הצבא. הוא מהווה מובלעת של שליטה ישראלית בתוך העיר. כיום על פי רוב נערכות בו תפילות יהודים רק בתיאום ובליווי צה"ל.

לפי דיווחים פלסטיניים, שני ההרוגים מאש צה"ל לפנות בוקר הם ראיד חמדאן, בן 21, וזיד נורי, בן 20. באזורי שכם וסלפית הוכרזה שביתה לאות אבל עקב מותם של השניים, ובעקבות מותו של המחבל שביצע את הפיגוע באזור אריאל ביום ראשון ושנהרג בעת ניסיון מעצרו אמש.

המחבל, עומר אמין יוסף אבו לילה, פתח באש לעבר כוחות הביטחון שניסו לעצור אותו בכפר עבווין הסמוך לרמאללה. בפיגוע נרצחו הרב אחיעד אטינגר, בן 47, וסמ"ר גל קיידאן, בן 19. חייל נוסף נפצע באורח קשה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך בטוויטר על הפעולה בכפר עבווין. "אני מברך את השב"כ, הימ"מ וצה"ל על פעולה מהירה שהביאה לחיסול המחבל הנתעב שרצח את סמ"ר גל קיידאן ז"ל ואת הרב אחיעד אטינגר ז"ל", כתב נתניהו, "ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע באזרחינו וחיילינו"

חמאס וכלי תקשורת המזוהים עם פלגים פלסטיניים אחרים, מסיתים בעקביות למעשי טרור בתקופה האחרונה, גם על רקע המשברים בהר הבית ובעזה. אף שנראה כי חמאס מהסס ביחס להתנגשות בעזה, מחשש לתגובה ישראלית קשה, המצב אחר מבחינתו בגדה המערבית. הסלמה ביטחונית בגדה, שתפגע עוד יותר בתיאום בין ישראל למנגנוני המודיעין של הרשות, תהיה התפתחות טובה עבורו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ