האסירים הביטחוניים: נחליט אם לשבות רעב לאחר פגישה עם שב"ס אחר הצהריים

האסירים מסרו כי הפגישה תתקיים בכלא רמון בהשתתפות נציגי חמאס שהובילו את הפיגוע במלון פארק. לדבריהם, ההחלטה תלויה בעתיד הסנקציות המוטלות עליהם ובהן שיבוש הקליטה הסלולרית באגפים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כלא קציעות, במארס. שני סוהרים נדקרו על ידי אסירים ביטחוניים במחאה על הסנקציות
כלא קציעות, במארס. שני סוהרים נדקרו על ידי אסירים ביטחוניים במחאה על הסנקציותצילום: אליהו הרשקוביץ

נציגי חמאס והג'יהאד האיסלאמי בבתי הכלא הישראליים צפויים להחליט עד הערב (ראשון) אם בכוונתם לפתוח בשביתת רעב כללית בבתי הסוהר. על פי מקורות בקרב האסירים הביטחוניים, היום אחר הצהריים תתקיים בכלא רמון פגישה בין ראשי החמאס לבין נציגי שב"ס, ואחריה תתקבל החלטה סופית בעניין. במערכת הביטחון סירבו להתייחס לדברים.

ממועדון האסיר הפלסטיני נמסר כי השיח מולם נמשך גם בשעות הצהריים, וכי נעשים מאמצים גדולים כדי למנוע את השביתה. לפי הודעת המועדון, השיחות חיוביות, ובשעה 17:00 יכריזו ארגוני האסירים על החלטתם.

מי שמוביל את הנהגת חמאס בבתי הכלא הם אנשי הארגון העומדים מאחורי הפיגוע במלון פארק בנתניה. לדברי מקורות מקרב האסירים, החלטתם באשר לפתיחה בשביתה תלויה בביטול הסנקציות המוטלות עליהם - ובהן הסרת האמצעים הטכנולוגיים המשבשים קליטת טלפונים סלולריים באגפים - וכן בהתקנת טלפון ציבורי. האסירים טוענים בתוקף כי שירות בתי הסוהר כבר הסכים להסרת השבשים ולהתקנת הטלפון, אולם בישראל מכחישים זאת.

חרף הודעת חמאס, הבוקר הודיעו שני אסירי חמאס שהועברו באחרונה מכלא רמון לכלא ניצן כי פתחו בשביתת רעב. הם סירבו לקבל את ארוחת הבוקר שלהם, אך הם שותים מים. ההערכה היא כי השניים אינם מעודכנים בהחלטת הנהגת הארגון. אם שביתת הרעב אכן תצא לדרך, ישבתו תחילה רק ארבעה אסירים - בכירי חמאס והג'יהאד האיסלאמי בכלא - וביום חמישי יחלו להצטרף אליהם אסירים נוספים באופן הדרגתי.

אתמול סיפר גורם בכיר בקרב האסירים כי ביממה האחרונה שוחחו בכירי חמאס בבתי הסוהר עם משפחותיהם ועם בכירים בארגון ברצועת עזה, כהוכחה לכך שמשבשי הקליטה שהותקנו אינם פועלים. "הם מבינים שישראל כבר נכנעה לדרישה המרכזית שלהם, ועכשיו הם ממשיכים לאיים לפתוח בשביתה כדי להביא הישגים נוספים", אמר הגורם הבכיר.

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ