פלסטינים הפיצו סרטון שבו נראים חיילים נמלטים מיידוי אבנים; צה"ל: סרטון מגמתי

בסרטון, שצולם בכפר קדום סמוך לשכם, נראים שני חיילי צה"ל רצים אל מאחורי קיר בטון כדי להתחמק מהאבנים. דובר צה"ל: "משימת הלוחמים הושלמה והפרת הסדר פוזרה"

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיעוד של חיילים הנראים נמלטים מפלסטינים שיידו לעברם אבנים
תיעוד של חיילים הנראים נמלטים מפלסטינים שיידו לעברם אבנים
יותם ברגר
יותם ברגר

פלסטינים הפיצו היום (שבת) סרטון שבו נראים שני חיילי צה"ל כשהם נמלטים מצעירים המיידים לעברם אבנים. הסרטון הופץ ברחבי הרשתות החברתיות, בין היתר בחשבון הטוויטר "גדודי אל-קסאם", המזוהה עם חמאס. בטקסט שצורף לסרטון, נכתב כי "חיילי הכיבוש נמלטים במהלך עימות בכפר קדום".

בסרטון נראים יותר מעשרה פלסטינים כשהם מיידים אבנים לעבר שני החיילים. כשכמה מהתוקפים מתקרבים אל השניים, הם רצים אל מאחורי קיר בטון. בסרטון, האורך כארבעים שניות, החיילים לא נראים מגיבים בירי לעבר מיידי האבנים.

סרטון שפלסטינים הפיצו בו נראים חיילי צה"ל נמלטים מיידוי אבנים בכפר קדום

בתגובה לסרטון, שצולם בסמוך לעיירה קדום שבאזור שכם, הגיבו בצבא כי הוא ערוך בצורה מגמתית והבהירו כי ההפגנה האלימה שהיתה במקום פוזרה בסופו של דבר. לפי תגובת דוברת צה"ל, "בסרטון מוצגת הפרת סדר בכפר קדום שבמרחב החטיבה המרחבית שומרון, במסגרתה מספר לוחמים הוצבו בעמדות מארב בכדי להגיב בצורה מדויקת. לכשסיימו את משימתם, עברו לעמדה נוספת תוך כדי ריצה. בסרטון לא מופיעים כלל הכוחות הנמצאים באירוע, הוא ערוך בצורה מגמתית ואינו משקף את פעולת הלוחמים בפיזור ההפס"ד (הפרת סדר, י"ב) ואת הסיטואציה המלאה שהיתה במקום. נציין כי משימת הלוחמים הושלמה וההפס"ד פוזרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ