הליגה הערבית: נעביר לרשות הפלסטינית סיוע כלכלי בסך 100 מיליון דולר בחודש

שרי האוצר של המדינות החברות בליגה אישרו את המהלך בדיון חירום בקהיר, שכונס לבקשת הרשות - יומיים לפני ועידת בחריין. חלק מהכסף יועבר במענקים וחלק בהלוואות בתנאים נוחים

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עבאס, בחודש אפריל
הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, בחודש אפרילצילום: Majdi Mohammed/אי־פי
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הליגה הערבית הודיעה היום (ראשון) כי שרי האוצר של המדינות החברות בליגה החליטו להעניק לרשות הפלסטינית סיוע כלכלי בגובה של 100 מיליון דולר בחודש. לפי הליגה, שרי האוצר סיכמו על כך בדיון חירום שכונס בקהיר, יומיים לפני כינוס ועידת בחריין.

לפי ההודעה, מדינות ערב יספקו את התקציב הנדרש באופן ישיר באמצעות העברות לחשבון הרשות או באמצעות הליגה הערבית. חלק מהכסף יועבר במענקים וחלק בהלוואות בתנאים נוחים, שיסייעו לרשות ליישם פרויקטים בתחום התשתיות והפיתוח.

הדיון התקיים לבקשת הרשות הפלסטינית, על רקע המשבר הכלכלי אשר החמיר לאחר החלטת הרשות שלא לקבל את כספי המסים מישראל לאחר הקיזוז. שר האוצר הפלסטיני, שוכרי בשארה, אמר היום שברשות החליטו לפנות למדינות ערב כדי להאיץ בהן להציל את המצב הכלכלי ברשות. בשארה ביקש סיוע חודשי בסך 155 מיליון דולר כדי לאפשר לרשות לתפקד.

בשנים האחרונות קיבלה הליגה הערבית כמה החלטות דומות, אך לא תמיד הן יושמו. בפסגת הליגה הערבית האחרונה שהתקיימה בפברואר בתוניס אישרו מדינות ערב החלטה שלפיה יש לספק לרשות הפלסטינית רשת ביטחון כלכלית בצל המשבר הכלכלי שבו היא מצויה.

אתמול פרסם הבית הלבן את החלק הכלכלי של תוכנית השלום של ממשל טראמפ, המתבססת על הקמת קרן בינלאומית שתשקיע כ-50 מיליארד דולר בפרויקטים לשיפור הכלכלה הפלסטינית. רוב הכסף, כ-28 מיליארד דולר, מיועד להשקעה ישירות בעזה ובגדה המערבית, ושאר הסכום יושקע בפרויקטים בירדן, במצרים ובמדינות נוספות באזור. התוכנית כוללת גם הקמה של כביש גישה וקו רכבת שיחברו את עזה לגדה המערבית דרך שטח ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ