בוטלה השביתה של עובדי משרד החוץ בנציגויות ישראל ברחבי העולם

ועד עובדי משרדי החוץ, הביטחון והכלכלה הגיע להסכמות עם משרד האוצר, לפיהן תינתן תוספת תקציב למשרדי החוץ והביטחון, ויוקטן המיסוי על כספים המשמשים את השליחים להוצאות אירוח רשמי

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרד החוץ בירושלים, ב-2018
משרד החוץ בירושלים, ב-2018צילום: אוליבייה פיטוסי
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ועד עובדי משרדי החוץ, הביטחון והכלכלה הודיע היום (שני) כי בוטלה השביתה שתוכננה החל ממחר בנציגויות ישראל ברחבי העולם, זאת לאחר הגעה להסכמות מול משרד האוצר. ההחלטה על השביתה התקבלה בעקבות מכתב ששלחו ליו"ר הוועד המדיני במשרד 90 ראשי נציגויות וצירים, ובו מחו על "שחיקתו עד דק של מעמדו של משרד החוץ, הקיצוץ האגרסיבי בתקציב הפעולות של נציגויות ישראל בעולם והפגיעה הקשה בזכויותיהם של נציגיה הדיפלומטיים של ישראל".

לפי ההסכמות אליהן הגיע האוצר והוועד, תהיה תוספת תקציב למשרדי החוץ והביטחון "שמקטינה משמעותית את הפגיעה בשליחים", כך לפי הוועד. עוד הוחלט כי ימוסו רק 50% מדמי הייצוג של שליחי משרדי החוץ, הביטחון והכלכלה בחו"ל - המשמשים להוצאות אירוח רשמי. זאת, לאחר שלפי תוכנית קודמת תוכנן למסות את כל הוצאות האירוח הרשמי. כמו כן, הוחלט שעד 2021 יגובש נוהל אחר בנושא. לפי הוועד, "מטה המאבק לא יתפזר עד להשלמה מוחלטת של נוהל חדש ומוסכם בנושא הייצוגים ועיגון התקציב, כך שלא יושפע מקיצוצים בעתיד".

שר החוץ, ישראל כץ, מסר כי הוא "מברך על ההסכם שהושג במשא ומתן בין וועד עובדי משרד החוץ לנציגי האוצר. הסכם זה הינו צעד חשוב בדרך לחיזוק שירות החוץ ועובדיו ויסייע לנציגי ישראל בחו"ל לעמוד במשימות המאתגרות שלפנינו. אני מבקש להודות לגורמים בהסתדרות ומשרד האוצר שהביאו לסיומו של סכסוך העבודה".

הוועד תכנן להשבית מחר את כל נציגויות ישראל באפריקה, ביום שלישי את נציגויות ישראל באירופה, ביום רביעי את נציגויות ישראל בצפון אמריקה וביום חמישי את נציגויות ישראל באסיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ