נתניהו וקושנר נפגשו בירושלים כדי לדון בקידום תוכנית השלום האמריקאית

חתנו ויועצו הבכיר של דונלד טראמפ מבקר במזרח התיכון ביחד עם ג'ייסון גרינבלט ובכירים נוספים בממשל האמריקאי. מוקדם יותר, אמר המלך עבדאללה לקושנר כי "השגת שלום בר קיימא, מחייבת את פתרון הסכסוך על בסיס פתרון שתי המדינות בגבולות 67'"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מימין: נתניהו, קושנר, פרידמן וגרינבלט, במשרד ראש הממשלה הערב
מימין: נתניהו, קושנר, פרידמן וגרינבלט, במשרד ראש הממשלה הערבצילום: מתי שטרן, שגרירות ארה"ב בירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (רביעי) בירושלים עם ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בפגישה נכח גם ג'ייסון גרינבלט, שליח ארה"ב למזרח התיכון, יחד עם בכירים נוספים בממשל האמריקאי. מטרת הפגישה לדון בקידום תוכנית השלום האמריקאית, שעליה הכריז קושנר בוועידת בחריין בחודש שעבר.

בפגישה השתתפו גם השליח האמריקני לענייני איראן בריאן הוק, שגריר ארה"ב בישראל דייוויד פרידמן ושגריר ישראל בארה"ב רון דרמר.

אחד הנושאים שצפוי היה לעלות הוא הקמת הקרן הבינלאומית לתמיכה בכלכלה הפלסטינית, שמתוארת בפירוט בחלק הכלכלי של תוכנית השלום. בממשל מקווים שמשרדי הקרן יוקמו במנאמה, בירת בחריין. בממשל מעריכים כי מיקום הקרן בבחריין - מדינה ערבית שיש לה יחסים קרובים לסעודיה ושמתקרבת בשנתיים האחרונות גם לישראל - יסייע לקרן להתבסס ולהתחיל לגייס כספים לטובת פרויקטים עתידיים.

בבית הלבן הכחישו היום פרסומים בישראל, לפיהם טראמפ מתכנן לקיים ועידת שלום בהשתתפות מנהיגים ערבים בקאמפ דייוויד. "אף פסגה לא מתוכננת כרגע", מסר בכיר בוושינגטון, "המשלחת למזרח התיכון תדון עם הנשיא, סגנו ומזכיר המדינה עם שובם על הצעדים הבאים בהמשך להצלחתה של ועידת בחריין".

מוקדם יותר היום ביקר קושנר בירדן. לפי סוכנות הידיעות הירדנית פטרא, בפגישה שערך עם המלך עבדאללה, חזר ראש המדינה הירדני על עמדתו כי "השגת שלום בר קיימא ויציב, מחייבת את פתרון הסכסוך על בסיס פתרון שתי המדינות בגבולות 67', לפי מתווה יוזמת השלום הערבית והחלטות הקהילה הבינלאומית".

גרינבלט כתב היום בטור שפורסם בפוקס ניוז כי "סיוטו הגרוע ביותר של המשטר האיראני יהיה הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים". בטור, שכתב גרינבלט במשותף עם הוק, נכתב עוד כי "המשטר האיראני ניצל לרעה את הסכסוך הישראלי-פלסטיני במשך עשורים, והשתמש באלימות כדי לקדם את פעולותיה ולחזק את השפעתה באזור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ