אמיר תיבון
אמיר תיבון

ממשל טראמפ לא יפרסם את החלק המדיני של תוכנית השלום לפני הבחירות בישראל ב-17 בספטמבר - כך אמרו הערב (רביעי) בכירים בבית הלבן. השליח המיוחד של טראמפ למזרח התיכון, ג׳ייסון גרינבלט, אף הודיע על כך בחשבון הטוויטר שלו. בכיר נוסף בבית הלבן אמר ל"הארץ" כי בממשל רוצים לפרסם את החלק המדיני של התוכנית בבת אחת, ולכן גם אין כל כוונה לפרסם חלקים מסוימים ממנו לפני הבחירות.

בשבוע שעבר אמר הנשיא דונלד טראמפ כי התוכנית לא תתפרסם לפני הבחירות בשלמותה, אולם ביום שני הוא רמז כי יש אפשרות שחלקים ממנה כן יוצגו לציבור. טראמפ אמר לעיתונאים בוועידת ה-G7 בצרפת כי "אולי תראו איך ההסכם ייראה לפני הבחירות".

זמן קצר אחרי הבחירות האחרונות בישראל באפריל אמר ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו הבכיר של טראמפ, כי תוכנית השלום תפורסם לכל המוקדם בחודש יוני. לאחר פיזור הכנסת במאי, העריכו בכירים ברשות הפלסטינית כי הצגת התוכנית תידחה.

חלקה הכלכלישל תוכנית השלום פורסם ביוני, והוא מתבסס על הקמת קרן בינלאומית שתשקיע כ-50 מיליארד דולר בפרויקטים לשיפור הכלכלה הפלסטינית. רוב הכסף, כ-28 מיליארד דולר, מיועד להשקעה ישירות בעזה ובגדה המערבית, ושאר הסכום יושקע בפרויקטים בירדן, במצרים ובמדינות נוספות באזור. התוכנית כוללת גם הקמה של כביש גישה וקו רכבת שיחברו את עזה לגדה המערבית דרך שטח ישראל.

בכנס בבת ים של מטה השטח דובר הרוסית בליכוד אמר הערב נתניהו "התבשרנו שתוכנית המאה של הנשיא טראמפ תוצג לעולם אחרי הבחירות, יש לי הערכה סבירה שזה יהיה קרוב מאוד אחרי הבחירות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

תחרות "גו " רפיד באוניבסטיה הסינית הבינלאומית בפתח תקווה
ו
  


מילום :תומר אפלבאום

 
האונ'
סינים
סיני
סין
משחק
משחקים
צחרות

קפצנו לאליפות ישראל ב"גו" באוניברסיטה הסינית בפתח תקוה

בנט בלשכת ראש הממשלה בירושלים, בינואר

רוצים לדעת מי יהיה מנהיג המרכז הבא? בידקו את מצב הביטקוין

שלום אסייג ב"מנאייכ". מיניאטורה קטנה ויפה של תצוגת משחק

בשורה התחתונה, הצפייה ב"מנאייכ" היא כיף טהור

איור דלת מסתובבת - בנט יוצא לפיד נכנס

נכשלתי בפוליטיקה אבל הייתי ר"מ טוב, אומר בנט, ומסמן יעד עתידי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ