נעמה יששכר הוחזרה לכלא במוסקבה לאחר שהועברה לכלא אחר בחשאי

הישראלית, שכלואה ברוסיה בגין הברחת סמים, אותרה ביום שישי בכלא 11, המרוחק 80 ק"מ ממוסקבה. לדברי אמה, התנאים בכלא זה היו גרועים יותר מהכלא במוסקבה

בר פלג
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יששכר בבית משפט ברוסיה, בחודש שעבר
יששכר בבית משפט ברוסיה, בחודש שעברצילום: Alexander Zemlianichenko Jr/אי
בר פלג
נעה לנדאו

נעמה יששכר הוחזרה היום (רביעי) לכלא איקשה במוסקבה, לאחר שהתגלה כי היא הועברה בחשאי לכלא אחר - כך מסרה קונסולית ישראל בבירת רוסיה, יפה אילובצקי, לאמה של יששכר, יפה. יששכר, שהורשעה בהברחת 9.6 גרם חשיש לרוסיה ומרצה מאסר במדינה, הועברה ביום שישי לכלא מספר 11, המרוחק כ-80 ק"מ ממוסקבה, ללא ידיעת בני משפחתה ועורכי דינה.

דובר משרד החוץ, ליאור חייט, אמר כי הרשויות במוסקבה אישרו להעביר לנעמה פריטים חיוניים כבר מחר. אתמול הקונוסוליה איתרה את יששכר בכלא 11, שם לדברי אמה התנאים רעים יותר. יששכר נעצרה באפריל בשדה התעופה במוסקבה ונידונה לשבע שנות מאסר וחצי. לפני כשבועיים נדחה הערעור שהגישה, ומשפחתה חששה כי היא תעבור לכלא אחר, שנמצא באזור סיביר.

לדברי אמה, עורכת הדין המייצגת את יששכר היתה מודאגת מכלא 11, מאחר שיששכר לא הורשתה להכניס אליו ביגוד חם וספרים שנמסרו לה על ידי בני משפחתה. "עד שעורכת הדין הגיעה אליה וראתה אותה לא ידענו מה קורה. המצב היה מבלבל", סיפרה אמה של יששכר ל"הארץ".

בשבוע שעבר החליטו בני משפחתה של יששכר לערער על גזר הדין לבית משפט בערכאת ביניים ברוסיה, וגם להגיש קובלנה רשמית לבית המשפט לזכויות אדם בשטרסבורג. זאת, לאחר שבחודש שעבר דחה בית המשפט את ערעורה. לדברי המשפחה, יששכר התעקשה להמשיך את ההליך המשפטי ולערער פעם נוספת על עונשה, מאחר שאם לא תעשה זאת "זו הודאה באשמה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ