מתנחלים תקפו ופצעו שני פלסטינים בכפר דרומית לשכם

לפי ארגון יש דין, השניים הותקפו באבנים ובמוט ברזל בעת שעבדו בשטח חקלאי. מבית החולים רפידיה בשכם נמסר כי מצבם בינוני. במקרה נוסף, מתנחלים תקפו פלסטינים בכפר בורין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פלסטיני באדמה חקלאית ליד הכפר בורין, בנובמבר
פלסטיני באדמה חקלאית ליד הכפר בורין, בנובמברצילום: אילן אסייג

מתנחלים תקפו ופצעו היום (שבת) שני פלסטינים מהכפר א-סאוויה, דרומית לשכם. השניים, אב בשנות ה-60 לחייו ובנו בשנות ה-20 לחייו, אושפזו בבית החולים רפידיה שבשכם. לפי בית החולים, מצבם בינוני והם סובלים מחבלות בראשם. בארגון זכויות האדם יש דין סיפרו כי הם עבדו בשטח חקלאי שבבעלותם בשעת צהריים, כאשר קבוצת מתנחלים שהגיעה מכיוון ההתנחלות רחלים הסמוכה החלה לתקוף אותם באבנים ובמוט ברזל.

בנוסף, בכפר הפלסטיני בורין הסמוך לשכם מתנחלים יידו אבנים לעבר תושבים, ובהמשך החלה זריקת אבנים הדדית בין הצדדים. על פי תושב פלסטיני שהיה במקום, המתנחלים אף גנבו ציוד מהמקום. כוח של צה"ל שהגיע למקום לא ביצע מעצרים.

רסאן דגלס, העוקב מטעם הרשות הפלסטינית אחר פעילות המתנחלים בצפון הגדה המערבית, אמר כי אתמול אירעה תקיפה נוספת נגד בני משפחה שיצאו לחיק הטבע סמוך לא-סאוויה. "בעוד שהעולם מתעסק עם ההצהרות של טראמפ, המצב בשטח הולך ומחמיר והתוקפנות מצד המתנחלים רק הולכת וגוברת", אמר.

באוקטובר הודיע צה"ל כי שמונה מתנחלים יידו אבנים לעבר פלסטינים באדמות חקלאיות ליד הכפר בורין ופצעו אדם אחד. באותו מקרה לא בוצעו מעצרים, ובצה"ל ובמשטרה טענו כי הסיבה לכך היא שהם נמלטו מהמקום.

בלילה שבין חמישי לשישי הוצת מסגד בשכונת בית צפאפא שבירושלים ועל קירותיו רוססו הכתובות "קומי אורי" ו"הורסים ליהודים? הורסים לאויבים". ראש העיר ירושלים משה ליאון גינה את ההצתה ומסר כי "פשע שנאה כזה אינו מקובל ואינו נסבל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ