נתניהו לפני צאתו לוושינגטון: תוכנית טראמפ תקדם את האינטרסים החיוניים שלנו

ראש הממשלה אמר כי הוא יתייצב לצד הנשיא האמריקאי בהצגת תוכנית השלום. "יחד איתו נעשה היסטוריה", אמר לקראת פגישותיו המתוכננות למחר וליום שלישי. גנץ המריא הבוקר לקראת פגישתו מחר עם טראמפ

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו ורעייתו בשדה התעופה בן גוריון, היום
נתניהו ורעייתו בשדה התעופה בן גוריון, היוםצילום: קובי גדעון / לעמ
נעה לנדאו
נעה לנדאו

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) לפני צאתו לוושינגטון כי הוא מאמין שתוכנית השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ "מקדמת את האינטרסים החיוניים ביותר שלנו". נתניהו צפוי להיפגש מחר ומחרתיים עם טראמפ.

נתניהו התייחס לנאומו בקונגרס ב-2015 נגד הסכם הגרעין שקידם הנשיא ברק אובמה, ואמר: "נאלצתי להתייצב מול תוכנית שהביא נשיא אמריקאי כי האמנתי שהתוכנית הזו תסכן את האינטרסים החיוניים ביותר של מדינת ישראל, את עצם הקיום שלה". לדבריו, הוא יוצא כעת לוושינגטון "כדי להתייצב לצד נשיא אמריקאי שמביא תוכנית שאני מאמין שמקדמת את האינטרסים החיוניים ביותר שלנו". ראש הממשלה הוסיף כי בשלוש השנים האחרונות שוחח פעמים רבות עם טראמפ ואנשיו על האינטרסים של ישראל. "יחד איתו נעשה היסטוריה", אמר.

טראמפ בוושינגטון, ביום שישיצילום: AFP

הבוקר המריא יו"ר כחול לבן בני גנץ לוושינגטון לקראת פגישתו מחר עם הנשיא האמריקאי. בפגישה צפוי לדון טראמפ עם גנץ בחלקה המדיני של תוכנית השלום שלו.

אתמול הודיע גנץ כי הוא נענה, בתיאום עם הממשל האמריקאי, "להזמנתו האישית, הנפרדת והמכובדת של הנשיא טראמפ" להיפגש עמו באופן אישי ביום שני. ראש הממשלה בנימין נתניהו היה צפוי להיפגש עם טראמפ ביום שלישי, אולם לאחר נאום גנץ הודיע גורם מדיני בכיר כי ראש הממשלה ייפגש עם הנשיא האמריקאי גם ביום שני. לנתניהו מצטרף שר התיירות יריב לוין, ובהיעדרו השר ישראל כץ יהיה ממלא מקום ראש הממשלה.

הבית הלבן הזמין תחילה את גנץ ונתניהו להשתתף יחד בפגישה על תוכנית השלום. אולם, הצהרתו של סגן הנשיא מייק פנס ביום חמישי טרפה את הקלפים לאחר שהודיע כי נתניהו היה זה שהציע להזמין את גנץ. ההכרזה נתפסה בכחול לבן כהשפלה פומבית, ובעקבות הדברים חשש גנץ כי נתניהו טומן לו מלכודת, בתמיכת ממשל טראמפ. לכן ביקש וקיבל פגישה אישית עם טראמפ, שפתרה את הדילמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ