קושנר: אם הפלסטינים לא יעמדו בתנאים שהצבנו, ישראל לא תצטרך להכיר בהם כמדינה

בראיון ל-CNN אמר חתנו של טראמפ כי "אם הפלסטינים רוצים לחיות חיים טובים יותר, יש לנו מסגרת בה יוכלו לעשות זאת", והגדיר את הרשות הפלסטינית "מדינת משטרה, לא בדיוק דמוקרטיה משגשגת"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קושנר בבית הלבן, בשבוע שעבר
קושנר בבית הלבן, בשבוע שעברצילום: Anna Moneymaker / NYT
הארץ

יועצו וחתנו של דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, התראיין הלילה (שני) לרשת CNN ואמר כי אם הפלסטינים לא יקבלו את תנאים מסוימים בתכנית טראמפ, ישראל לא תצטרך להכיר בהם כמדינה. אתמול אמר קושנר כי ארה"ב מנסה למנוע מישראל להתרחב בגדה.

קושנר אמר בראיון כי "אם הפלסטינים רוצים לחיות חיים טובים יותר, יש לנו מסגרת בה יוכלו לעשות זאת". כשנשאל על התנאים שארה"ב הציבה לפלסטינים לפני שיכירו בהם כמדינה, אמר קושנר כי "אם הם לא חושבים שהם יכולים לתמוך בתנאים האלה, אז אני לא חושב שאנחנו יכולים להביא את ישראל לקחת את הסיכון ולהכיר בהם כמדינה, ולאפשר להם לשלוט על עצמם".

קושנר הגדיר את הרשות הפלסטינית "מדינת משטרה, לא בדיוק דמוקרטיה משגשגת", ואמר כי "הדבר היחיד שיותר מסוכן ממה שקורה עכשיו הוא מדינה נכשלת".

אתמול קרא קושנר לפלסטינים לנצל את ההזדמנות ולדון ברצינות בתוכנית השלום שפרסם הממשל. "הצלחנו לגרום לישראלים להסכים למדינה פלסטינית ולעקרונות שלפיהם היא תוקם", אמר קושנר. "בגדה יש 500 אלף ישראלים ואנחנו מנסים למצוא דרך לעצור את ההתרחבות של ישראל בשטח ולהעניק לה את האדמות שהיא לא רוצה לעזוב".

קושנר הוסיף כי "זו לא הצעה קלה. זו הצעה רצינית ועל ההנהגה הפלסטינית לדון עמנו בה. אם הם רוצים לשנות משהו והם לא אוהבים את הגבולות ששרטטנו על המפה - בואו ותאמרו לנו את זה. תגידו איפה אתם חושבים שהגבול צריך לעבור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ