ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

המשלחת הפלסטינית באו"ם אמרה היום (חמישי) כי תארח בשבוע הבא פגישה של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, בה יצהירו על התנגדותם לתוכנית המדינית של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. הפגישה מתוכננת להיערך בשולי דיון של מועצת הביטחון במטה האו"ם בניו יורק, ולאחריה צפויה מסיבת עיתונאים משותפת. אולמרט סירב להתייחס לפניית "הארץ" בנושא.

השגריר הפלסטיני לאו"ם, ריאד מנסור, אישר בשיחה הערב עם רדיו א-שמס המשדר מנצרת כי מתוכננת פגישה כזו. זאת, לצד פקיד פלסטיני בכיר שאישר בשיחה עם "הארץ" את הדברים, וציין כי בפגישה אמורים להשתתף בכירים ממדינות נוספות בכדי להציג חזית בינלאומית רחבה נגד התוכנית. מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת, דן בכך גם עם דיפלומטיים אירופאיים עמם נפגש אתמול ברמאללה.

אהוד אולמרט ומחמוד עבאס בירושלים ב-2010צילום: משה מילנר / לעמ

מנסור הוסיף כי הצהרת עבאס ואולמרט תימסר במקביל למהלכים נוספים שינקטו הפלסטינים. בין היתר, הם מתכננים להציע במועצת הביטחון החלטה שתגנה את תוכנית טראמפ. מנסור ציין כי נוסח ההצעה נמצא בדיונים בין נציגי המדינות, בהן מדינות ערב, והיא תונח על סדר היום בידי תוניסיה, הנציגה התורנית של מדינות ערב במועצת הביטחון. "אנחנו יוצאים למערכה דיפלומטית גדולה ומודעים לכך שארה"ב תפעל להכשלת ההצעה או להטלת וטו", אמר מנסור, "אבל זה לא ירתיע אותנו, ונמשיך לפעול בכל המישורים המדיניים כדי להכשיל את העסקה". עוד אמר מנסור כי ברצונם "להדגיש את העמדה הפלסטינית המבוססת על החלטות הקהילה הבינלאומית".

בליכוד הגיבו לפגישה המתוכננת בטוויטר של המפלגה, בו נכתב כי: "אנו קוראים לבני גנץ להבהיר לחברו ויועצו הקרוב, אהוד אולמרט, שזה לא הזמן להיפגש עם אבו מאזן כדי לפעול נגד ״תוכנית המאה״. בעת הזאת צריכים להתייצב לצידו של הנשיא טראמפ ולצד האינטרס הלאומי של מדינת ישראל - ולא לצד מי שמסית ומעודד טרור נגד חיילינו". גנץ אמר בתגובה כי "אולמרט לא היועץ שלי, הוא איש רציני ויעשה מה שהוא מבין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ