נעה לנדאו
ג'קי חורי

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי לא יסכים ל"שום תוקפנות מעזה". על רקע ההסלמה הביטחונית אמר נתניהו: "אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה. המעשים שלנו חזקים מאוד והם עדיין לא הסתיימו, בלשון המעטה".

במקביל, שר הביטחון נפתלי בנט אמר היום בביקור באוגדת עזה כי "ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. לא נודיע מתי והיכן". בנט הוסיף כי "הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא".

כוחות צה"ל בגבול רצועת עזה, ביום חמישיצילום: אליהו הרשקוביץ

דובר חמאס, פאוזי ברהום, אמר בתגובה כי "האיומים של נתניהו הם ניסיון נואש להטיל אימה על העם הפלסטיני ועל כוחות ההתנגדות, לכסות על הכישלונות שלו בתוך ישראל ולהסתיר את פשעיו בגדה המערבית". בשיחה עם עיתונאים ברצועת עזה הוסיף ברהום כי "האיומים הללו לא יפחידו את הפלסטינים. אנו מזהירים את ישראל מכל התנהלות טיפשית".

בג'יהאד האיסלאמי הגיבו גם כן לדברים ואמרו כי "זכותו של העם הפלסטיני להגן על עצמו ועל אדמתו ולהתמודד מול התוקפנות והטרור הישראלי. כוחות ההתנגדות לא יהססו להגיב על כל תוקפנות נגד העם הפלסטיני".

הממשלה החליטה היום להקים גדר באזור התעשייה הדרומי באשקלון ולהציב מצלמות בחוף, כדי לנסות לאתר ולמנוע חדירה מהים מכיוון רצועת עזה. הממשלה החליטה להעביר 35 מיליון שקל לשיפוץ 60 מקלטים ציבוריים בעיר, להרחבת התמיכה לילדים, לרכישת ציוד למחסני חירום ולהתקנת מצלמות לאיתור התפוצצות רקטות.

נתניהו ובנט התייחסו בדבריהם להסלמה בגבול רצועת עזה. בימים האחרונים שוגרו כמה רקטות ובלוני נפץ מהרצועה לעבר ישראל. מקורות במערכת הביטחון העריכו בשבוע שעבר כי הירי והפרחת הבלונים נעשה באישור ובעידוד חמאס, שמנסה ללחוץ על ישראל ליישם את ההסדרה עוד לפני הבחירות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ