ריבלין קורא לצבא לבלום ניסיונות השפעה לא ענייניים: "השיטו את ספינת הביטחון בתבונה"

בכנס בנוכחות הרמטכ"ל כוכבי ובכירי הצבא, אמר הנשיא כי על המפקדים להציג את עמדתם המקצועית מול הדרג המדיני ולפעול "ללא חשש ממה יאמרו. ממה יצייצו". בנט אמר אתמול כי התנהלות חמאס "מקרבת אותנו לפעולה קטלנית"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ריבלין בירושלים, בנובמבר האחרון
ריבלין בירושלים, בנובמבר האחרוןצילום: אמיל סלמן
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא היום (שני) לקצינים הבכירים של צה"ל למנוע "התערבות של גורמים שאינם עניינים" בהתנהלות הצבא, "ללא חשש ממה יאמרו. ממה יצייצו. ממה יכתבו". הוא הוסיף: "אני דורש מכם, בשם כל אזרחי ישראל, להמשיך ולהשיט את ספינת הביטחון בתבונה".

בדברים שנשא בכנס בנוכחות הרמטכ"ל אביב כוכבי ופורום מפקדי צה"ל, אמר ריבלין: "בתקופה רוויה מתחים פוליטיים אשר לעתים גולשים ומאיימים לחדור את גבולותיכם, חשוב שתזכרו את האמת הפשוטה: צה"ל, צבא ההגנה לישראל, ימשיך להציג לדרג המדיני את המשמעות של כל החלטה שיתבקש לבצע".

נתניהו בישיבת מפלגת הליכוד בכנסת, אתמולצילום: אמיל סלמן

ריבלין הוסיף כי "בתקופה של מינויי ממלאי מקום בצמתים הקריטיים ביותר של מדינת ישראל, של המתנה אינסופית לממשלה שתקבל החלטות בכל תחום חיים קריטי לתפקודנו, דווקא בתקופה זו, תר"ש (תוכנית רב-שנתית) היא עוגן. אנחנו נבטיח שאתם תוכלו לממש את התר"ש הזאת. אנחנו נוודא שאתם מקבלים את כל הכלים הנדרשים כדי לשמור עלינו, ונוקיר אתכם על העבודה והחשיבה שהשקעתם בה".

אתמול אמרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט כי ישראל עשויה לפעול בעוצמה בעזה בתקופה הקרובה. בישיבת הממשלה אמר נתניהו כי לא יסכים ל"שום תוקפנות מעזה", והוסיף: "אנחנו ערוכים לפעולת מחץ נגד ארגוני הטרור בעזה. המעשים שלנו חזקים מאוד והם עדיין לא הסתיימו, בלשון המעטה".

בביקור באוגדת עזה, אמר בנט כי "ההתנהלות המופקרת של ראשי חמאס מקרבת אותנו לפעולה קטלנית מולם. לא נודיע מתי והיכן". בנט הוסיף כי "הפעולה תהיה שונה מאוד מקודמותיה, אף אחד לא יהיה חסין. בפני חמאס עומדת הברירה לבחור בחיים ובשגשוג כלכלי או לבחור בטרור ולשלם מחיר כבד מנשוא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ