צה"ל: חזרה לשגרה בדרום, כל ההגבלות הוסרו

בית ספר סגור במועצה האזורית אשכול, הבוקר
בית ספר סגור במועצה האזורית אשכול, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ
עדכונים

צה"ל: חזרה לשגרה בדרום, כל ההגבלות הוסרו

דובר צה"ל הודיע על חזרה לשגרה והסרת ההגבלות בדרום. לפי ההודעה, "לאחר הערכת מצב מחודשת בפיקוד העורף ועל מנת לאפשר חזרה הדרגתית לשגרה, הוחלט כי ניתן לצאת לעבודה ואין מגבלה על קיום התכנסויות ואירועים ברשויות: אשקלון, נתיבות, שדרות, מועצה אזורית חוף אשקלון, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שדות הנגב ומועצה אזורית שער הנגב. נדגיש כי פעילויות חינוכיות לא יתקיימו בשלב זה".

(יניב קובוביץ)

בית ספר סגור בדרום, הבוקר. מוסדות החינוך יישארו סגוריםצילום: אליהו הרשקוביץ

מועצת אשכול: בוטלה ההנחיה להישאר ליד מרחבים מוגנים

עוטף עזה, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

המועצה האזורית אשכול הודיעה על ביטול ההנחיה להישאר בסמיכות למרחבים מוגנים. עם זאת, לפי המועצה, אין עדיין אישור להתכנסויות בשטח פתוח, וניתן לבצע עבודות חקלאיות רק במרחק שלושה קילומטרים ויותר מהגבול.

(אלמוג בן זכרי)

השקט בדרום נשמר; בעוטף עזה לא יתקיימו לימודים

רכב צבאי ליד גבול עזה, הבוקרצילום: אליהו הרשקוביץ

אחרי מאמצי התיווך של מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב, הלילה נשמר השקט בדרום. עם זאת, בהתאם להנחיות פיקוד העורף לא יתקיימו היום לימודים במוסדות החינוך ובמכללות בעוטף עזה, אשקלון, שדרות ונתיבות.

מקורות בג'יהאד האיסלאמי: הפסקת אש תיכנס לתוקף ב-23:30

מקורות בג'יהאד האיסלאמי אמרו כי הפסקת אש תיכנס לתוקף בשעה 23:30. כמה דקות לאחר מכן נשמעה אזעקה בנחל עוז ואותרה נפילה בשטח פתוח.

בשל ירי הרקטות הודיע צה"ל על סגירת מרחב הדיג וכל מעברי הגבול עם עזה. מעבר כרם שלום נסגר למעט כניסת ציוד הומניטרי וחיוני, ומעבר ארז נסגר למעט מקרים הומניטריים חריגים. בנוסף, מרחב הדיג ברצועת עזה נסגר לחלוטין.

מעבר סחורות בכרם שלוםצילום: אליהו הרשקוביץ

הרמטכ"ל כוכבי: לא יודע להגיד אם האירוע בסיומו או בעיצומו

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר בכי הוא "לא יודע להגיד אם האירוע בסיומו או בעיצומו, האם הוא הולך להסלמה או לדעיכה וסיום". ‎כוכבי, שנשא דברים בכנס הוקרה למערך המילואים בחולון, הוסיף כי המצב כעת שברירי וכי ישראל יכולה למצוא את עצמה במהירות בתוך מבצע שיצריך גיוס מילואים. עם זאת, הרמטכ"ל ציין כי הוא לא "צופה שלשם אנחנו הולכים ב-24 שעות הקרובות או יותר מזה".

מוקדם יותר הודיעו גדודי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי כי הארגון השלים את התגובה הצבאית למה שהגדירו "פשעי ישראל וההתנקשות בחברי הארגון ברצועת עזה ובדמשק".

כוכבי בערב הוקרה למערך המילואים בחולון, אמשצילום: עופר וקנין

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ