אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

אלפים השתתפו אמש (רביעי) בעצרת למען שחרור הנעדר אברה מנגיסטו וגופותיהם של חיילי צה"ל המוחזקים ברצועת עזה, אורון שאול והדר גולדין. באירוע, שמשך אליו בעיקר משתתפים צעירים, השתתפו אמנים ישראלים בולטים ונאמו נציגי משפחותיהם של מנגיסטו, שאול וגולדין.

האירוע לא כלל אף התייחסות לצעיר הבדואי המוחזק ברצועת עזה מאז 2015, הישאם א-סייד. אביו של א-סייד אמר ל"הארץ" כי הוא שמע על האירוע דרך העיתונות. לדבריו, בשיחה עם מעורב במאבק להחזרת גופותיהם של גולדין ושאול הוסבר לו שהאירוע כבר סגור מבחינת נואמים, אך שישתפו אותו "באירועים הבאים". א-סייד הוסיף כי הוא אינו פגוע, אך הדגיש כי לו היו מאפשרים לו - הוא היה מעוניין לקחת חלק באירוע.

העצרת לשחרור מנגיסטו וגופות החיילים המוחזקים ברצועה, אתמולצילום: גיל אליהו

בהתייחס לכך מסרו מארגני העצרת כי "כל טענה או רמיזה כי משפחת א-סייד הודרה מהעצרת בצורה מכוונת שקרית ונבזית, כי אנחנו מחבקים את המשפחה".

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, אמר אתמול בנאומו באירוע כי "אם אברה היה ילד לבן מקיסריה או מכפר אחים הוא היה זוכה ליחס אחר. אבל אברה הוא אתיופי שקוף". אבירם שאול, אחיו של אורון שאול, התייחס בנאומו למערכת הבחירות ואמר: "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו האם זאת הדרך שהיינו מצפים מממשלה לנהוג בחייליה שנשלחו לקרב ולא שבו, האם זאת הדרך שהיינו מצפים שינהגו באזרחים תמימים שחצו את הגדר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ