התפרצות קורונה |

צה"ל אוסר על חיילים וקצינים לטוס לחו"ל עד להודעה חדשה, תרגילים בינלאומיים יבוטלו

פורום מטכ"ל יתכנס הערב כדי להסדיר סוגיות הקשורות בהתפרצות הקורונה ■ טקסים צבאיים יצומצמו ויוחמרו בדיקות הרכש עבור צה"ל ■ יותר מ-500 חיילים וקצינים נמצאים בבידוד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוסעת בנתב"ג, בחודש שעבר
נוסעת בנתב"ג, בחודש שעברצילום: מגד גוזני
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

צה"ל הודיע כי ממחר (שישי) ב-12:00, בעקבות התפרצות נגיף הקורונה, ייאסר על חיילים ועל קצינים לטוס לחו"ל עד להודעה חדשה. הוקמו שתי ועדות חריגים שיעסקו בנושא, האחת לטיסות לצרכים מבצעיים והשנייה למקרים פרטניים. כמו כן, הוחלט לעצור את התרגילים הצבאיים הבינלאומיים.

פורום מטכ"ל צפוי להתכנס הערב על מנת להסדיר סוגיות הקשורות בהתפרצות. בחמ"לים יוחמרו הדרישות יתר על המידה כדי למנוע הידבקות, יצומצמו כנסים וטקסים, יוקמו בכל יחידה מנגנוני שליטה, ייבדק הרכש עבור צה"ל ביתר קפדנות ויוקם מנגנון תשאול בכניסה ללשכות של קצינים ובעלי תפקידים רגישים, אנשי מילואים וחמ"לים.

מדובר צה"ל נמסר כי לפי שעה ישנם בין 500 ל-600 חיילים וקצינים בבידוד ביתי.

אמש הרחיב משרד הבריאות את הנחיות הבידוד, כך שלפי שעה ישנם 70-60 אלף ישראלים שנדרשים לשהות בבידוד ביתי. לפי ההנחיות, מי שחזרו מהיעדים הבאים בשבועיים האחרונים צריכים לשהות בבידוד 14 יום מיום הגעתם לישראל: סין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה, יפן, איטליה, צרפת, גרמניה, שווייץ, ספרד ואוסטריה, וכן מי שהשתתפו בכינוסים בינלאומיים בחו"ל. כמו כן, מי שהיו בסין, בדרום קוריאה או באיטליה לצורך טיסת המשך, גם אם לא יצאו מנמל התעופה; ומי ששהו במרחק של פחות משני מטרים עם חולה מאומת למשך 15 דקות או יותר.

ברשות הפלסטינית דווח היום על ארבעה מקרי הידבקות ראשונים של קורונה בגדה המערבית. במשרד הבריאות הפלסטיני הודיעו כי מדובר בחשד בלבד וכי מחכים לתוצאות הבדיקות שנערכו לארבעה. עם זאת, החליטו על שורת צעדים בניסיון לבלום את התפרצות הנגיף, בהם איסור על כניסת תיירים לשטחים וסגירת מסגדים וכנסיות בבית לחם למשך שבועיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ