נתניהו: אינני פוגע בדמוקרטיה, חברי האופוזיציה נוהגים בקטנוניות

ראש הממשלה אמר כי בעוד הוא מתמקד במאבק במשבר הקורונה, באופוזיציה עוסקים ב"איך להפיל את ראש הממשלה". הוא הוסיף כי לא יהסס להפעיל צו שיאפשר לאכוף את יישום הנחיות משרד הבריאות: "מדובר בחיים ומוות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בירושלים, אתמול
נתניהו בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (רביעי) כי הסיבה שלא הוקמו היום ועדות כנסת שנועדו לפקח את עבודת הממשלה סביב הקורונה, היא שהאופוזיציה נוהגת ב"קטנוניות" ועוסקת ב"פוליטיקה קטנה". בדבריו לחדשות 12, הוסיף נתניהו כי הוא אינו פוגע בדמוקרטיה בצל משבר הקורונה אלא "עומד על המשמר" מולו, בעוד האופוזיציה עוסקת ב"איך להפיל את ראש הממשלה".

נתניהו אמר כי הכנסת צריכה להתכנס בהקדם, אולם הדבר לא נעשה כי הקואליציה והאופוזיציה לא הגיעו להסכמה בנושא הרכב הוועדה המסדרת, שתפקידה להרכיב את יתר הוועדות. הוא הוסיף כי "זה הזמן לאחריות לאומית משותפת, אפשר וצריך להקים ממשלה עכשיו". לדבריו, הוא "מתעקש להוביל את המדינה לחוף מבטחים במגפה הגדולה ביותר שידענו במאה השנים האחרונות. אני מציע ליריבינו הפוליטיים לא לעסוק בעסקנות ופלגנות".

ירושלים, היום

בהתייחס לאתגרים שניצבים מול הכנסת, נתניהו אמר כי "הבעיה העיקרית תהיה בעיה תקציבית. הבעיה היא שאנחנו מוכרחים להבטיח את הקיום הכלכלי של כל אזרחי ישראל".

ראש הממשלה אמר כי ייתכן שבקרוב יפעיל צו שיאפשר לאכוף את יישום הנחיות משרד הבריאות. לדבריו, אם ההנחיות לא ייושמו "אני לא אהסס להפעיל זאת בצו". הוא ציין כי יחליט מחר אם לממש את הצו, והוסיף: "כל הדברים שאנחנו עושים לא משנים אם הציבור לא יפנים שמדובר בחיים ומוות".

נתניהו התייחס גם למספר הבדיקות לאבחון הקורונה והביע תקווה שביום ראשון יבוצעו 5,000 בדיקות מדי יום ושבוע לאחר מכן עשרת אלפים ביום. עם זאת, הוסיף: "צריך להבין שיש אלפי חולים, אין אפשרות לעשות בדיקות לכל האוכלוסייה".

היום יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד) הודיע כי הוא דוחה את ההכרעה על הקמת ועדות הכנסת עד יום שני הבא. משמעות ההחלטה היא המשך השבתת פעילות הכנסת והוועדות, שנועדו בין השאר לפקח על צעדי הממשלה בעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה, לרבות על המעקבים אחר האזרחים והמשבר במשק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ