חיים לוינסון
חיים לוינסון

טיוטת ההסכם הקואליציוני מאפשרת לבנימין נתניהו להישאר במעון ראש הממשלה גם כשיכהן כממלא מקום, בזמן כהונת יו"ר כחול לבן בני גנץ. הטיוטה מאפשרת מימון מעון גם עבור ראש הממשלה, וגם עבור ממלא מקומו. המהלך, ככל שיוסכם על הצדדים, טעון את אישור ועדת הכספים.

גורמים בכחול לבן אמרו ל"הארץ" כי המהלך מעגן את רצונו של גנץ להישאר בביתו בראש העין גם כשתתחיל כהונתו, מאחר שאינו מעוניין לעבור למעון בבלפור בירושלים. אם המהלך יאושר בוועדה, כספי ציבור יממנו בפועל את מעונו של ממלא מקום ראש הממשלה בלבד, במקרה שבו נתניהו אכן יבחר להישאר בו לאחר שגנץ ייכנס לתפקיד ראש הממשלה.

מכחול לבן נמסר: "גנץ מתכוון להמשיך להתגורר בביתו בראש העין עד לכניסתו לתפקיד ראש הממשלה בפועל".

אמש דווח ב"הארץ" כי ההסכם הקואליציוני המסתמן בין הליכוד לכחול לבן כולל מנגנון המסדיר את מינוי השופטים, כך שייעשה רק בהסכמה בין המפלגות. לפי ההסכם, בראשות הוועדה למינוי שופטים יעמוד שר משפטים שאמור לבוא משורות כחול לבן. כמו כן בוועדה אמורים לכהן שר נוסף מהממשלה – שרה למעשה, לפי נוהל הייצוג בוועדה – ועוד שני חברי כנסת, אחד מהקואליציה ואחד מהאופוזיציה, כך שהליכוד יכול למלא שני מקומות מטעמו בוועדה.

בהנחה שהממשלה המתגבשת תאריך ימים, הוועדה תוכל למנות באפריל הבא מחליף לשופט העליון חנן מלצר, שעתיד לפרוש מתפקידו, ובאפריל-מאי 2022 מחליפים לשופטי העליון ניל הנדל וג'ורג' קרא. לפי ההסכם המסתמן בין המפלגות, אחד הצדדים לא יוכל לקדם מינוי שופט בלי הסכמת רעהו.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ