פרץ הגיש לוועדה המסדרת בקשה לפירוק העבודה-מרצ

הפירוק מגיע בעקבות החלטת פרץ לחבור לממשלה בראשות נתניהו. עם הגשת הבקשה, התפרקו לחלוטין שלוש המפלגות שהרכיבו את רשימת העבודה-גשר-מרצ שהתמודדה לכנסת ה-23

חיים לוינסון
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרץ במסיבת עיתונאים בתל אביב, בחודש שעבר
פרץ במסיבת עיתונאים בתל אביב, בחודש שעברצילום: דניאל בר און
חיים לוינסון
חיים לוינסון

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הודיע הערב (שבת) ליו"ר מרצ ניצן הורביץ על פירוק סיעת העבודה-מרצ. מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לוועדה המסדרת לצורך הפירוק. בזאת, התפרקו לחלוטין שלוש המפלגות שהרכיבו את רשימת העבודה-גשר-מרצ שהתמודדה לכנסת ה-23.

הפירוק מגיע לאחר שפרץ חבר בתחילת השבוע ליו"ר כחול לבן, למגעים להקמת ממשלה בראשות בנימין נתניהו. לפי הסיכומים עם גנץ, פרץ ימונה לשר הכלכלה והבא אחריו ברשימה, ח"כ איציק שמולי, ימונה לשר הרווחה. התיקים שיקבלו יהיו חלק מהמכסה שהקצה נתניהו לסיעתו של גנץ.

חבר הכנסת יאיר גולן ממרצ בירך על הפירוק. "עמיר פרץ, ברוך שפטרנו מעונשך, ורק חבל על רבבות המצביעים שהלכו שולל אחריך", כתב הערב בטוויטר. "תיזכר לעד כמי שיצריו האישיים גברו על שיקול דעתו הערכי והפוליטי".

לפני כשבועיים הגישה יו"ר מפלגת גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, ליו"ר הכנסת דאז יולי אדלשטיין בקשה להתפצל מהעבודה-מרצ ולהיות סיעה עצמאית. לכך קדמה הודעתה של לוי-אבקסיס כי היא מפרקת את השותפות על רקע השיחות שנרקמו בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לרשימה המשותפת טרם ההמלצה לנשיא המדינה.

בפוסט בפייסבוק כתבה אז לוי-אבקסיס כי לא תתמוך בממשלה "שתישען על קולות בל"ד והמשותפת". "אינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים ובראשם כחול לבן", כתבה לוי-אבקסיס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ