בנט נשאל אם המוסד גנב ציוד: "כולנו עובדים בצורה אגרסיבית ומתוחכמת"

בראיון בגלי צה"ל אמר שר הביטחון כי "יש המון יצירתיות, בהסבת מכונות. הייתי ביחידות כאלה". לפני כשבועיים המוסד רכש מאה אלף בדיקות לנגיף הקורונה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנט בישיבה של ראשי מפלגות גוש הימין בכנסת, במארס
בנט בישיבה של ראשי מפלגות גוש הימין בכנסת, במארסצילום: אמיל סלמן
הארץ

שר הביטחון נפתלי בנט לא הכחיש כי המוסד הישראלי גנב ציוד רפואי על מנת להביאו לישראל ולטפל באמצעותו בחולי קורונה. בראיון בגלי צה"ל הבוקר (שני) נשאל שר הביטחון מפורשות אם המוסד גנב ציוד והשיב: "אני כמובן לא אענה על זה, כולנו עובדים בצורה אגרסיבית, מתוחכמת. יש המון יצירתיות, בהסבת מכונות, הייתי ביחידות כאלה".

לפני כשבועיים המוסד רכש מאה אלף בדיקות לנגיף הקורונה, אך במשרד הבריאות אמרו כי לא מדובר בבדיקות הנכונות. "לצערי, מה שהגיע כרגע זה לא בדיוק מה שחסר לנו", אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, איתמר גרוטו בראיון ל-ynet, "זאת אומרת, יש כל מיני מרכיבים בתוך הבדיקה וזה לא מה שחסר לנו כרגע. הבעיה היא שחסרים לנו מטושים". מטושים הם מקלות שבאמצעותם מבצעים את נטילת הדגימה מן הנחיריים והלוע. מהמוסד נמסר בתגובה כי "נדייק את הצורך מול משרד הבריאות".

בהמשך אותו יום מסר מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב כי "הבוקר קיבלנו ערכות חשובות ותקינות לשימוש הנדרשות לנו לבדיקות קורונה. תודה מיוחדת למוסד ולעומד בראשו, יוסי כהן שמסייעים לנו בעניין זה". במקביל, משרד ראש הממשלה מסר כי "הציוד שהגיע ארצה נדרש וחיוני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ