ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

העיתון הלבנוני אל-אחבאר דיווח הבוקר (חמישי) מפי מקורות בחמאס כי "גברו הסיכויים להתקדמות" בעסקה לחילופי שבויים בין ישראל לחמאס. לפי הדיווח בעיתון העסקה מתוכננת להתקיים בשני שלבים, והמגעים להשלמתה מתנהלים בתיווך מצרי.

המקורות מחמאס צוטטו כאומרים כי קהיר מזהה נכונות להתקדם מצד ישראל, וביצעה בעצמה מחווה של רצון טוב כששחררה ארבעה רופאים מרצועת עזה שהיו עצורים במצרים. המקורות הוסיפו כי להערכתם, השלמת העסקה תלויה בין היתר בהרכבת הממשלה החדשה בישראל.

בשבוע שעבר דיווח אל-אחבאר, המקורב לחיזבאללה, כי חמאס העביר לישראל רשימה של 250 אסירים חולים, מבוגרים, נשים וקטינים שהוא מבקש לשחרר מבתי הכלא בישראל בתמורה למידע על הישראלים הנמצאים בידיו ברצועת עזה - האזרחים אברה מנגיסטו והישאם א-סייד, וגופותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין, שנהרגו במבצע צוק איתן ב-2014.

מחאת הורי החיילים הדר גולדין ואורון שאול מול מעון רה"מ בירושלים, ב-2016צילום: גיל אליהו

הממונה על תיק השבויים בחמאס, מוסא דודין, אמר בשבוע שעבר כי הארגון העביר לישראל דרך מתווכים מסגרת לעסקת חילופי שבויים, אך לדבריו ישראל לא גילתה רצינות בתגובה להצעה. הוא אמר כי היוזמה הנוכחית אינה באה על חשבון התנאים שהציב חמאס לביצוע עסקת חילופי שבויים כוללת של שחרור אסירים מבתי כלא בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ