שרי החוץ של הליגה הערבית: סיפוח יהיה פשע מלחמה כלפי הפלסטינים

השרים קראו לממשל האמריקאי לחזור בו מתמיכתו בסיפוח ולמדינות אירופה להכיר בפלסטין כמדינה. "אנחנו מוכרחים לפעול כדי להגן על הסיכויים לשלום", כתב שר החוץ הירדני

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אל-רייט מקיים ועידה עם שרי החוץ הערביים בקהיר, היום
מזכ"ל הליגה הערבית אחמד אבו אל-רייט מקיים ועידה עם שרי החוץ הערביים בקהיר, היוםצילום: AFP
נעה לנדאו
נעה לנדאו

שרי החוץ של הליגה הערבית מסרו היום (חמישי) בהודעה משותפת כי סיפוח שטחים בגדה המערבית יהיה בגדר "פשע מלחמה" כלפי הפלסטינים. בתום ועידה שנערכה בווידאו קראו השרים לממשל האמריקאי לחזור בו מתמיכתו בסיפוח ולמדינות אירופה להכיר בפלסטין כמדינה. ההודעה התייחסה לכוונה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להביא לאישור הממשלה בקיץ הסכמות עם ארה"ב על סיפוח הגדה.

שר החוץ של ירדן, איימן ספדי, כתב בטוויטר כי שוחח עם שר החוץ של האיחוד האירופי ועדכן אותו בהחלטת שרי החוץ הערביים. "אנחנו מעריכים את עמדת האיחוד האירופי כי יש לקדם את פתרון שתי המדינות", כתב. "אנחנו מוכרחים לפעול כדי להגן על הסיכויים לשלום. סיפוח יהפוך את פתרון המדינה האחת לבלתי נמנע".

בשבוע שעבר מסר שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל, בהודעה מטעם האיחוד כי הוא "אינו מכיר בריבונות ישראלית בגדה המערבית הכבושה". לפי ההודעה, "האיחוד האירופי מדגיש שכל סיפוח יהווה הפרה של החוק הבינלאומי. האיחוד ימשיך לבחון מקרוב את המצב והשלכותיו הרחבות, ויפעל בהתאם לכך". מגרמניה נמסר כי הממשלה "מודאגת מאוד מסעיף הסיפוח בהסכם נתניהו-גנץ. סיפוח מנוגד לחוק הבינלאומי ואנו קוראים לישראל לא לבצע זאת".

בתוך כך, התובעת בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, פאטו בנסודה, הודיעה היום בתשובה לפניות של ידידי בית המשפט המתנגדים לחקירת פשעי מלחמה בשטחים, בהם עמותות ישראליות, כי היא עדיין סבורה שיש בידיה הסמכות לפתוח בחקירה כזו. היא חזרה וביקשה מבית הדין לקבוע מהם גבולות הטריטוריה לחקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ