שוטרים פלסטינים עיכבו ישראלים שביקרו בשטחי C והחרימו נשק לאחד מהם

שני ארכיאולוגים ואדם נוסף נעצרו במחסום של הרשות שהוקם כחלק מהמאבק בקורונה. מתאם פעולות הממשלה בשטחים: העיכוב בוצע בניגוד לנהלים, לא היתה סמכות לעצור אותם

הגר שיזף
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים פלסטינים במחסום קורונה בחברון, בחודש שעבר
שוטרים פלסטינים במחסום קורונה בחברון, בחודש שעברצילום: MUSSA ISSA QAWASMA/רויטר
הגר שיזף
הגר שיזף

שוטרים פלסטינים עיכבו הבוקר (שני) שלושה ישראלים שביקרו באתר ארכיאולוגי בשטחי C בגדה המערבית, והחרימו נשק של אחד מהם. לדברי השלושה, הם עוכבו במקום במשך כשעה ולאחר מכן הועברו לידי צה"ל. ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי העיכוב ולקיחת הנשק בוצעו בניגוד לנהלים וכי המקרה יתוחקר.

הישראלים, שני ארכיאולוגים ורכז ארגון "שומרים על הנצח", המגדיר את עצמו ארגון השומר על העתיקות ביהודה ושומרון, היו בדרכם לאתר "תל פראסין" בצפון הגדה, ונעצרו ב"מחסום קורונה" של הרשות הפלסטינית הנמצא בשטחי C. לדבריהם, הם הגיעו למקום כחלק מפרויקט מיפוי של אתרי עתיקות שנפגעו מ"חפירות פיראטיות, ביזה ופגיעה בממצאים". בימים כתיקונם שוטרים פלסטינים אינם מורשים לפעול בשטח C, אך המחסום הוקם בתיאום עם ישראל, כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בגדה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים מסר כי הישראלים הגיעו למקום ללא אישור, לאחר שבקשתם להגיע לאזור נדחתה, אולם לשוטרים הפלסטינים אין סמכות לעצור ישראלים בשטחי C. ארגון "שומרים על הנצח" מסר כי הבקשה שנדחתה לא היתה קשורה לביקור הנוכחי, אלא התייחסה לביקור באתר אחר הנמצא בשטח A.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ