פומפאו יבקר בישראל ביום רביעי וייפגש עם נתניהו ועם גנץ

לפי משרד החוץ של ארצות הברית, פומפאו ידון עמם על סוגיות ביטחוניות הקשורות לאיראן ועל משבר הקורונה. נתניהו שוחח היום עם פוטין על המצב בסוריה ועל "ההתפתחויות האחרונות באזור"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פומפאו בחגיגות יום העצמאות של ישראל בוושינגטון, בשנה שעברה
פומפאו בחגיגות יום העצמאות של ישראל בוושינגטון, בשנה שעברהצילום: AFP
לוגו הארץ
הארץ

שר החוץ של ארה"ב, מייק פומפאו, יבקר בישראל ביום רביעי בשבוע הבא וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת בני גנץ. לפי הודעת משרד החוץ האמריקאי, פומפאו ידון עמם על סוגיות ביטחונית הנוגעות להשפעה של איראן על האזור, וכן על ההתמודדות עם משבר הקורונה.

עוד נכתב בהודעה כי "תחת ממשל טראמפ, המחוייבות של ארצות הברית לישראל חזקה מתמיד. המדינות יתמודדו יחד עם איומים לביטחון ולשגשוג של האזרחים שלנו". במשרד החוץ של ארה"ב הוסיפו כי "בזמנים מאתגרים אלה, אנחנו עומדים לצד חברינו, וחברינו עומדים לצדנו". מוקדם יותר הודיע נתניהו כי שוחח עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על "ההתפתחויות האחרונות באזור ובמצב בסוריה" ועל הצעדים לבלימת התפשטות הקורונה.

ביקורו של פומפאו ייערך על רקע העיסוק הגובר באפשרות שישראל תספח בקיץ את ההתנחלויות בגדה המערבית בתיאום עם ממשל טראמפ - כפי שנכתב בהסכם הקואליציוני. פומפאו הוביל בשנה שעברה שינוי במדיניות האמריקאית כלפי ההתנחלויות, כאשר הצהיר שארה"ב לא רואה בהן יותר בלתי חוקיות לפי החוק הבינלאומי. יתר על כן, פומפאו הוא אחד האנשים המקורבים ביותר בממשל הנוכחי לגורמי ימין נוצריים בארה"ב, שתומכים בסיפוח ההתנחלויות לישראל.

ביקורו של שר החוץ האמריקאי מצטרף לדברים שאמר השבוע שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, לעיתון "ישראל היום" בנושא סיפוח ההתנחלויות. פרידמן הצהיר כי ישראל תוכל לספח את ההתנחלויות ולזכות להכרה אמריקאית במהלך "בתוך שבועות". בריאיון חזר פרידמן על התנאים שממשל טראמפ הציב בעבר לתמיכה בסיפוח, כגון תמיכה ישראלית רשמית ב"תוכנית המאה" של ממשל טראמפ שפורסמה בינואר והתחייבות ישראלית להגביל הרחבה של התנחלויות מסוימות או הקמת התנחלויות חדשות למשך תקופה של ארבע שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ