הארץ

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' תקף היום (שלישי) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכתב כי "אין לימינה מה לחפש יותר" בשותפות עמו. לדבריו, השותפות בין הציונות הדתית לראש הממשלה "מבוססת על זלזול עמוק מיצדו של נתניהו וניסיון שלו להקטין את הציונות הדתית, לשים אותה בפינה מגזרית, כשהוא קובע לה מה חשוב לה ובמה מותר לה לעסוק, ובעיקר להדיר אותה מכל עיסוק לאומי".

סמוטריץ' כתב עוד כי "נתניהו, שרואה רק את נתניהו, אוהב לרקוד סולו. לקבל את כל ההחלטות לבד בלי שאף אחד מפריע או מתערב לו... מבחינתו שהציונות הדתית תקבל תקציבים, תצדיע ותחתום". הוא הוסיף: "האמת היא שככה נתניהו מתייחס לכל השותפים שלו. כבר שנים שהוא אוהב אותם קטנים, כנועים".

דבריו של שר התחבורה נאמרו בתגובה להודעה של הליכוד שפורסמה הבוקר, בה נכתב כי ימינה לא מונעת מאידיאולוגיה אלא מ"כיסאולוגיה". בהודעה נטען כי יו"ר ימינה נפתלי בנט סירב לקבל עבור סיעתו את תיק החינוך והמשרד לירושלים ומורשת וכן תפקיד סגן שר ביצועי, הכולל אחריות לחטיבה להתיישבות. "במקום זאת, במפלגת ימינה דורשים ארבעה תפקידים בכירים שאין להם אף קשר לציונות הדתית", כתבו בליכוד, "בנט וחבריו בימינה בחרו להצטרף לאופוזיציית השמאל עם יאיר לפיד והיבא יזבק".

סמוטריץ' כתב על ההודעה: "יצא המרצע מן השק. את הודעת הליכוד הפטרונית והמתנשאת מהבוקר כדאי לתלות על המקרר בכל בית בציונות הדתית. אין דבר טוב ממנה בכדי להסביר מדוע אין לימינה מה לחפש יותר בשותפות עם נתניהו". הוא סיכם: "ימינה לא תיכנס לפינה הקטנה וחסרת ההשפעה שביבי מייעד לה. הציונות הדתית תחזור בעזרת השם כמו גדולה ביום שאחרי נתניהו. יום שהוא חתם עליו בעצמו בהסכם עם בני גנץ - בעוד כשנה וחצי".

ממשלת נתניהו-גנץ צפויה להיות מושבעת ביום חמישי. בנט הודיע ביום ראשון כי סיעתו לא תיכנס לממשלה, "לאור הרכבה ומדיניותה המסתמנת כממשלת שמאל בראשות נתניהו, ולאור הזלזול הבוטה של ראש הממשלה כלפי ימינה וציבור בוחריה". בסיעה מסרו עוד כי היא "תערך ליום שאחרי נתניהו, שיבוא בעוד שנה וחצי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ