הגר שיזף
הגר שיזף

חייל נפצע בצהריים (חמישי) מדריסה סמוך להתנחלות נגוהות בדרום הגדה המערבית. הוא פונה לבית החולים סורוקה במצב בינוני וכשהוא סובל מפגיעות ברגליו, והערב הידרדר מצבו והוגדר קשה. פלסטיני שנחשד במעשה נורה למוות, וצה"ל חוקר את המקרה כחשד לפיגוע דריסה. עם זאת, גורם במערכת הביטחון אומר כי הפלסטיני ניסה להתאבד ואף השאיר מכתב התאבדות "עם סממנים דתיים". משרד הבריאות הפלסטיני מסר כי ההרוג הוא בהא מחמד עבדאללה אלעואודה, בן 15 מהעיירה דיר סאמת שבדרום הגדה.

החייל שנפצע הוא שאדי איברהים, בן 20, מהכפר סאג'ור. לדברי דודו, אסעד אברהים, "הוא היה בהחלפת משמרת כשהגיע הרכב של המחבל ופגע בו במהירות מופרזת מאוד קשה. אנחנו מקווים שהוא ייצא מזה, הוא אחרי ניתוח". לדברי הדוד, מצבו של איברהים עדיין קשה. "הרופא הודיע לנו שהוא יציב ונמצא בטיפול נמרץ, הוא עדיין בהרדמה. הוא נפגע ברגל שמאל, קטעו לו את הרגל לצערי, והוא נפגע גם ביד ימין. היה לו דימום פנימי. נלחמו על חייו והרופאים עשו עבודה נהדרת". לדבריו, "זה אירוע קשה לא רק למשפחה אלא לכל מי שמחפש שלום אצלנו בארץ. הוא בחור מאוד דומיננטי ואהוב, אוהב לחיות, בחור שמוכן לעזור לכל אחד. הוא בא ממשפחה שכל בניה שירתו בצבא ביחידות קרביות".

מצה"ל נמסר כי הפלסטיני נסע במהירות לעבר חיילים שהיו בעמדה של צה"ל בכניסה לנגוהות ופגע באחד מהם. חייל אחר ירה בו והרג אותו. פראמדיק מד"א, אלישיב אמתי, סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוח רפואה של צה"ל, והוא העניק טיפול רפואי לצעיר שנפגע מהרכב. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ, והוא פונה במצב יציב ובהכרה מלאה לבית החולים".

לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען", אביו של עואודה נלקח על ידי ישראל לחקירה זמן קצר לאחר התקרית. בדיווח צוטט דודו, שאמר כי מדובר ב"פשע של הכיבוש הישראלי", וכי בני המשפחה מצפים שתפתח חקירה בנוגע לנסיבות. "אנחנו רוצים לדעת אם הטענה של הכיבוש (ישראל, ה"ש) שזה היה פיגוע דריסה נכונה או שמדובר בתאונה, לא היתה שום הצדקה לפתוח באש עליו בעודו בתוך האוטו".

ביום שלישי נהרג בפעילות מבצעית בכפר יעבד בצפון הגדה חייל גולני רב-סמל עמית בן יגאל. הוא נפגע מאבן בראשו במהלך פעילות מבצעית למעצר חשודים. טרם נעצר חשוד במעשה. לפי מועדון האסיר הפלסטיני, ביומיים האחרונים נעצרו 30 תושבים מהכפר יעבד, חלקם שוחררו לאחר חקירה. לדברי המועדון, הצעיר שבעצורים היה בן 13.

אתמול בבוקר נהרג נער בן 15 מירי צה"ל במחנה פליטים אל-פואר, סמוך לחברון. הנער, זיד פדל קיסייה, נפגע בראשו מהירי. מלבדו נפגעו שני פלסטינים מירי חי בבטן ובגב.

במערכת הביטחון אמרו היום כי לא ניכר מניע אחיד מאחורי כל תקריות הימים האחרונים בגדה. אף על פי כן אמר גורם במערכת: "אנחנו נערכים לסוף הרמדאן ולכך שהאירועים האלה עלולים לעורר גל השראה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ