"ראיתי את הבקבוק מתפוצץ וברחתי": השחזור של רוצח משפחת דוואבשה

עמירם בן אוליאל, שהורשע היום ברצח שלושת בני המשפחה הפלסטינית ב-2015, סיפר לחוקריו כיצד הגיע לבית בדומא, השליך בקבוקי תבערה ונמלט: "ציירתי "נקמה מגן דוד", הדלקתי אחד מבקבוקי התבערה וזרקתי אותו", אמר בתיעוד שפורסם בכאן 11

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית משפט דוואבשה שהוצת בכפר דומא, ב-2015
בית משפט דוואבשה שהוצת בכפר דומא, ב-2015צילום: מוטי מילרוד
הארץ

"ציירתי 'נקמה מגן דוד', חזרתי לחלון שם, הדלקתי את אחד מבקבוקי התבערה, וזרקתי אותו לתוך הבית הזה" - כך שחזר עמירם בן אוליאל, שהורשע היום (שני) ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה ביולי 2015, את מעשיו בבית המשפחה הפלסטינית בכפר דומא שבגדה המערבית, שבסופם השליך בקבוקי תבערה ונמלט חזרה לביתו במאחז עדי עד. בהקלטת השחזור, ששודרה הערב בכאן 11, הציג בן אוליאל לחוקרי משטרה ושב"כ את מסלול הרצח 19 ימים לאחר שהתרחש. השחזור שימש בסיס להרשעתו, לצד הודאתו.

בן אוליאל הורשע בשלוש עבירות רצח בכפר דומא שבגדה המערבית ב-2015. בית המשפט המחוזי מרכז בלוד הרשיע אותו גם בשני ניסיונות רצח, שתי עבירות הצתה ועבירה של קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני, אולם זיכה אותו מחברות בארגון טרור. בפיגוע נהרגו שלושת בני משפחת דוואבשה, ההורים סעד וריהאם והבן עלי, בן שנה וחצי. עורכי הדין של בן אוליאל הודיעו שיערערו על ההחלטה לבית המשפט העליון.

"הלכתי דרך המטע, קפצתי מעל החומה, נכנסתי פה למתחם הזה. בהתחלה עשיתי סיבוב, הקפתי את הבית, בחנתי אותו", סיפר בן אוליאל לחוקריו על הגעתו לבית בכפר דומא. "פה היה חלון שהצלחתי לפתוח, חלון הזזה. אחרי שפתחתי אותו, הורדתי שם בערך את התיק. הכנתי את שני בקבוקי התבערה".

שחזור הצתת בית משפחת דוואבשה

בן אוליאל תיאר כיצד נאבק לפתוח אחד מחלונות הבית כדי להציתו: "אני מנסה לפתוח קודם את החלון הזה, לא מצליח, מנסה את החלון השני פה, גם לא מצליח. עובר לחלון השלישי, אותו אני מצליח לפתוח". בהמשך אמר: "אני מזיז את הרשת שלו ומדליק את הבקבוק השני וזורק לתוכו. אותו בקבוק כמו הראשון, ירוק. ברגע שאני זורק אותו אני רואה אותו מתפוצץ ובורח באותו תוואי בריחה שממנו הגעתי".

בן אוליאל בביהמ"ש המחוזי בלוד, אתמולצילום: אבשלום ששוני

בהכרעת הדין שניתנה היום ציינו השופטים רות לורך, צבי דותן ודבורה עמר כי מאפייני החלונות שתיאר בן אוליאל הם בבחינת פרט מוכמן, שמעלה את מהימנות השחזור. לדבריהם, הידיעה על רשת בחלון הבית השני לא היתה בידי החוקרים בטרם נמסרה על ידי בן אוליאל, ״מאחר שהרשת התכלתה כמעט לחלוטין במהלך השרפה״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ