כוכבי: נמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב

הרמט"כל אמר בנאום כי "עשרות תקיפות שבוצעו, גם בעת האחרונה, הוכיחו את עליונות צה"ל". בוושינגטון פוסט דווח אתמול כי ישראל ביצעה מתקפת סייבר על נמל בדרום איראן, ככל הנראה כתגמול על ניסיונה של איראן לתקוף מתקני מים בישראל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כוכבי בטקס החלפת מפקד פיקוד העורף, היום
כוכבי בטקס החלפת מפקד פיקוד העורף, היוםצילום: דובר צהל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר היום (שלישי) כי ישראל תמשיך "לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב". כוכבי אמר את הדברים על רקע דיווח אתמול בוושינגטון פוסט, שלפיו ישראל עומדת מאחורי מתקפת סייבר על נמל בדרום איראן השוכן לחופי מצר הורמוז. לפי הדיווח, התקיפה התרחשה ב-9 במאי וגרמה לשיבוש התנועה בנמל במשך ימים ארוכים.

גורמים רשמיים בארצות הברית ומחוצה לה אמרו לוושינגטון פוסט כי הם משערים שהמתקפה על הנמל בוצעה כפעולת תגמול על ניסיונה של איראן לבצע מתקפת סייבר במתקני המים בישראל. בשגרירות הישראלית בוושינגטון לא הגיבו לדיווח. ראש ארגון הנמלים והים באיראן, מוחמד רסטד, אמר בשבוע שעבר לסוכנות הידיעות האיראנית ILNA כי המתקפה לא פגעה במערכת המחשוב המרכזית של הארגון, אלא בכמה מערכות מחשוב פרטיות המשמשות אותו. עם זאת, גורם ביטחוני זר אמר כי המתקפה נעשתה ברמת דיוק גבוהה, וכי הנזק שנגרם לנמל היה חמור יותר משדיווחו באיראן. "היה שם בלאגן מוחלט", ציין הגורם.

בית הספר לסייבר של צה"ל, בשנה שעברהצילום: דובר צהל

מוקדם יותר החודש דיווח הוושינגטון פוסט כי איראן עומדת מאחורי ניסיון מתקפת הסייבר על מתקני המים בישראל שהתרחש באפריל. לפי הדיווח, גורמים המעורים בפרטים אמרו שניסיון ההתקפה זוהה לפני שנגרם נזק משמעותי למתקנים.

בטקס החלפת מפקד פיקוד העורף היום אמר הרמטכ"ל כי "המרחב הבנוי שבו התמקם האויב לא יהיה עבורנו מחסום לתקיפה. האויב בחר לפרוס טילים ורקטות בתוך הכפרים, ובכך הפך אותם למטרות צבאיות. וכך, ביום פקודה האויב יגלה שבמו ידיו הפך את העורף שלו לחזית, ואנחנו נתקוף אותו בעוצמה". בטקס היום החליף אורי גורדין את תמיר ידעי.

כוכבי הוסיף כי "כאשר העורף הישראלי מאוים על ידי אלפי טילים ורקטות, לא נהסס לתקוף בעוצמה כדי לסכל את האיומים". לדבריו, "בניגוד לאויב, אנחנו נפעל באופן התקפי וערכי כאחד, ונבסס את הפעולה על מודיעין וצורך מבצעי. עשרות תקיפות שבוצעו, גם בעת האחרונה, כבר הוכיחו את עליונות המודיעין וכוח האש של צה"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ