הממשלה החדשה התכנסה לראשונה, נתניהו וגנץ לא התייחסו לפתיחת משפטו של רה"מ

בישיבתה של הממשלה הרחבה ביותר מקום המדינה, התייחסו נתניהו וגנץ לשלל נושאים אך התעלמו מפתיחת משפטו הצפויה של ראש הממשלה היום בצהריים

נעה לנדאו
נעה לנדאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה, הבוקר
נתניהו וגנץ בישיבת הממשלה, הבוקרצילום: אוהד צויגנברג
נעה לנדאו
נעה לנדאו

הממשלה החדשה התכנסה היום (ראשון) לישיבתה הראשונה, לראשונה מאז שהושבעה בשבוע שעבר. בישיבת הממשלה ה-35, שהיא הרחבה ביותר מקום המדינה, התייחסו ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ ליום ירושלים, לאיום האיראני, לציון 20 שנה לנסיגת צה"ל מלבנון ולהתמודדות עם מגפת הקורונה והשלכותיה הכלכליות והבריאותיות. עם זאת, הם נמנעו מלהתייחס למשפט של נתניהו, הנאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים, שצפוי להיפתח היום ב-15:00 בבית המשפט המחוזי בירושלים.

בדיון היום אישרה הממשלה את הרכב הקבינט המדיני-ביטחוני, שיכלול את נתניהו, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, שר החוץ גבי אשכנזי, שר האוצר ישראל כץ, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שר המשפטים אבי ניסנקורן, שר הבריאות יולי אדלשטיין, השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון, שר החינוך יואב גלנט, שר הפנים אריה דרעי, שר התקשורת יועז הנדל, שר הכלכלה עמיר פרץ, השרה לנושאים אסטרטגיים אורית פרקש הכהן, שרת התחבורה מירי רגב ושר החקלאות אלון שוסטר. השרים זאב אלקין ויובל שטייניץ יכהנו לסירוגין כחברים וכמשקיפים בקבינט ויתחלפו בכל שישה חודשים.

נתניהו, היום בישיבת הממשלהצילום: אוהד צויגנברג

הממשלה אישרה גם את הרכב קבינט הקורונה, שיכלול את נתניהו, גנץ, אדלשטיין, כץ, אוחנה, אשכנזי, גלנט, פרץ, שר המדע יזהר שי, שר העבודה והרווחה איצקי שמולי, דרעי, השרה לשוויון חברתי מירב כהן, רגב ושר התיירות אסף זמיר.

בכירי הליכוד תקפו בימים האחרונים את מערכת אכיפת החוק, לקראת פתיחת המשפט. יו"ר הכנסת, יריב לוין, אמר הבוקר כי "יום פתיחת משפטו של נתניהו ייזכר כאחת מנקודות השפל של מערכת המשפט הישראלית". לדבריו, זהו לא "רק משפטו של בנימין נתניהו" אלא משפט "על עתידה של הדמוקרטיה הישראלית ועל עתיד מערכת אכיפת החוק שלה".

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה נשאל אמש בחדשות 12 אם הוא מעריך שהמשפט מכור, ואמר: "אני לא יודע, אני מקווה שלא". לדבריו, "מצביעי הליכוד לא מאמינים לתזה שיצרה הפרקליטות. אנחנו מאמינים שנעשה עוול גדול למחנה הימין. מי שעומד מחר למשפט הוא מחנה הימין. הבינו שאין דרך אחרת להזיז את נתניהו". הוא אמר כי ילווה את נתניהו לבית המשפט, "לבקשת יותר ממיליון ישראלים שהצביעו עבורו".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר אמר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" כי אם נתניהו לא יזוכה בבית המשפט "זה יהיה העוול הכי גדול בהיסטוריה של מדינת ישראל". שר החינוך יואב גלנט כתב בחשבון הטוויטר שלו: "באופן לא מפתיע הצביעות של התקשורת לקראת פתיחת משפטו של ראש הממשלה שוב חוגגת... איפה היתה נחישות והתגייסות זו רק לפני מספר ימים, לגבי חשיפת שיחות מנדלבליט-אשכנזי?".

זוהי הפעם הראשונה בתולדות מדינת ישראל שראש ממשלה מכהן יישב על ספסל הנאשמים. הדיון יתקיים בפני השופטים רבקה פרידמן-פלדמן, עודד שחם ומשה בר-עם. לאחר שיוקראו סעיפי האישום נגד נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו–4000, יידרש ראש הממשלה לאשר כי קרא את כתב האישום וכי הוא מבין את הנאמר בו. לצדו יישבו בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס, הנאשמים במתן שוחד לראש הממשלה ובשיבוש הליכי חקירה; ומו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, הנאשם בניסיון למתן שוחד לנתניהו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ